son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Muharrem İnce’den Erdoğan’a Dava

  Muharrem İnce’den Erdoğan’a Dava

  CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün avukatı aracılığı ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a karşı kendisine ”hakaret” etmesinden dolayı dava açtığını açıkladı. 100.000 TL’lik davanın detayları ile ilgili basınla paylaşılan açıklamalarda Recep Tayyip Erdoğan’ın İnce’ye karşı 8 Haziran 2018 mitingi sırasında ”Siz icazete dışarıdan (Pensilvanya) alıyorsunuz.” ifadelerini kullandığı ve sık sık hakaret ifadeleri kullandığı dolayısı ile dava açıldığını açıkladı.

  CHP yönetimi açılan dava ile ilgili açıklama yapmazken, Erdoğan’ın bu dava karşısında nasıl bir sonuç alacak olduğu hakim ve savcılar tarafından görülecek olan dava sonucunda karar verilecek olduğu belirtildi.

  İlk Kez Dava Açtı

  İnce’nin Erdoğan’a karşı Cumhurbaşkanı adayı olmasının hemen ardından ilk kez dava açtığı öğrenildi. AK Parti yönetiminden açılan dava ile ilgili açıklama yapılmadı ancak görülecek olan davanın sonuçlarının fazlası ile önemli olduğu, miting alanlarında bu durumun dile getirilmesinin beklendiği belirtildi.

  24 Haziran seçimleri öncesinde meydanların fazlası ile ısındığı bu dönemde siyasilerin attığı her adım büyük önem taşıyor ve ilgi görüyor.

  3 300x300 - Muharrem İnce'den Erdoğan'a Dava

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ