son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  NATO Genel Sekreterinden çarpıcı Türkiye çıkışı

  NATO Genel Sekreterinden çarpıcı Türkiye çıkışı

  NATO Genel Sekreterinden çarpıcı Türkiye çıkışı

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Brüksel’de türk gazetecilerine açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada. Türkiye’nin NATO açısından kilit bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak ” Bunu bilmek için haritaya bakmak yeterli ” şeklinde konuştu. Bunun yanı sıra Genel Sekreter, DEAŞ ile mücadele ettiği için Türkiye’ye ve Ankara’ya minnet duyduğunu söyledi.

  Jens Stoltenberg yaptığı çarpıcı açıklamalar ile Türkiye karşıtı Ülke ve basına çok değerli bir mesaj göndermiş oldu. NATO dışişleri bakanlığı görüşmelerinin ardından sorulara yanıt veren NATO Genel Sekreteri, Türkiye’nin coğrafi bölge ve ittifak içindeki yeri bakımından başrol konumunda olduğuna vurgu yaptı. Genel Sekreterin konuşması şu şekilde;

  “Türkiye, ortak savunma stratejimiz için çok önemli bir konuma sahip. Özellikle terör örgütleri ile verilen mücadeleler de çok destek oluyor. DEAŞ’ın mağlup edilebilmesi için kurulan koalisyon çalışmalarında Türkiye altyapıyı oluşturuyor. Bu yüzden Türkiye bizim için çok değerli bir ülke. Bu yüzden minnettarız” dedi. Bunlardan başka açıklamalarda da bulunan NATO Genel Sekreteri;
  “Türkiye  her zaman NATO masasında bulunan ülke. Bu yüzden Türkiye hiçbir şekilde geride bırakılamaz. Türkiye temsilcileri ile sürekli aynı masada bulunuyoruz. Ve her kararı oy birliği içerisinde alıyoruz. Alınan bütün kararlar konsensüs ile yapıldığı için masadaki ülke temsilcileri neyi ifade ediyorsa Türkiye de onu ifade ediyor. Hiçbir şekilde eşitsizlik ve aşağı bir konum söz konusu değildir. Türkiye her zaman NATO operasyon ve planlarının bir parçasıdır ” şeklinde konuştu.

  1 300x300 - NATO Genel Sekreterinden çarpıcı Türkiye çıkışı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ