son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  PKK’dan işgal’ talimatı

  PKK’dan işgal’ talimatı

  PKK’dan işgal’ talimatı

  Muş’ta PKK’ya ait olduğu anlaşılan örgütsel bir rapor içerisinde “Milli Eğitim Müdürlükleri’nin işgali”, “camilerin boşaltılması” talimatının verildiği dosya tespit edildi.

  Kaos talimatı, silinmiş olarak ele geçirilen bir hafıza kartında tespit edildi. Muş’ta 5 sene önce il Emniyet Müdürlüğüne yapılan ihbarın dikkate alındı. Ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından izin alınarak düzenlenen operasyonda M.Ç. isimli terör örgütü üyesi ele geçirildi. Sahte kimlik ile ele geçirilen M.Ç’nin üzerinde bulunan  bir hafıza kartında yapılan teknik incelemeler sonucu daha önce silinen bir dosyası olduğu tespit edildi. Bu dosyanın geri getirilmesinin ardından 34 sayfalık, “değerli yoldaşlar” şeklinde başlayan ve “devrimci selam ve saygılar” ifadesiyle biten terör örgütü PKK’nın eylemlerine ilişkin örgütsel bir rapor elde edildi.

  Tespit edilen bu dosyada örgüt üyelerinin, terör örgütü PKK’nın yapması gereken bir takım plan, geleceğe yönelik eylem emirlerinin yer aldığı belirlendi. Sözde özerlik vb. gibi örgütsel konularda da dokümanlar ele geçirildi.

  Ayrıca bu raporda, örgütünün devlete tepki için okullara gidilmemesi istendiği anca bunun mümkün olmadığı anlaşıldı “Bu yıl anadilde eğitim kapsamında okulların açılış vakitlerine şimdiden birtakım hazırlıklar yapmak lazım.” Sözlerinin yer aldığı örgütsel dokümanda, bu konuda birbirinden farklı etkinliklerin geliştirilmesi harekete geçilmesi gerektiği söylendi.
  Ayrıca amacımız kitlenin gücünü temel amaçlar için birleştirmek. Bu bağlamda çalışmaları şimdiden yürütmek gerek” ifadeleri kullanıldı.

  1 300x300 - PKK'dan işgal' talimatı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ