son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  PYD 400 DEAŞ’lıyı Serbest Bıraktı!

  PYD 400 DEAŞ’lıyı Serbest Bıraktı!

  AK Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal, “Afrin, Rakka ve Deyrizor şehirlerinde PYD’nin 400 DEAŞ’lı teröristi ülkemize karşı savaşma şartıyla serbest bıraktığı tespit edildi.” dedi.

  dfgsdhfjfgnhdgf 300x168 - PYD 400 DEAŞ'lıyı Serbest Bıraktı!

  Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı sürerken düzenlediği basın toplantısında gündeme ait pek çok açıklamalarda bulundu.

  Gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açıklamalarda bulunduğunu belirten Mahir Ünal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dış İlişkilerden Sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker’in birçok sunum hazırladıklarını, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın da ekonomik konular ile alakalı beyanlarda bulunduğunu belirtti.

  “CHP’nin içerisinden aklıselim, sağduyulu bir ses yükseldi”

  Mahir Ünal, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sivil insanlara yönelik maksimum bir dikkat gösterdiğini ifade ederek, çok kısa zamanda neticelendirilebilecek Fırat Kalkanı Harekatı’nın altı ay gibi kısa bir vakit sürmesinin nedeninin, devletin bu husustaki maksimum hassasiyet sergilediğinin vurgusunu yaptı.

  Strazburg şehrinde süren Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda, “Türkiye’de İnsan Haklarının Durumu” konulu karar tasarısının oylamaya sunulduğunu hatırlatan Mahir Ünal, kabul edilen bu tasarıda, Suriye’de terör örgütlerine karşı yapılmakta olan  Zeytin Dalı Harekatı’nın olumsuz gösterildiği, sürmekte olan operasyonun insani olarak meydana getirebileceği neticelerin panik yarattığının belirtildiğini söyledi.

  Mahir Ünal, Fırat Kalkanı Harekatı’nın altı ay devam ettiğini ve 3000 DEAŞ’lı teröristin yok edildiğini söyleyerek, bu arada hiçbir milletlerarası kuruluşun, “sivillere yönelik hassasiyet” hususunda bir beyanlarına tanık olunmadığını söyledi.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Canan dedi ki:

   Boyunlari devrilsin

  2. Erkan dedi ki:

   Onlarda cezalarini bulur baskanim Türk askeri hepsinin cezasını keser. Size ve Türk askerine güvenimiz tam

  BİR YORUM YAZ