son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  PYD/PKK, Afrin Yalanlarına Erzurum Depremzedelerini Alet Etti!

  PYD/PKK, Afrin Yalanlarına Erzurum Depremzedelerini Alet Etti!

  PYD/PKK, Afrin Yalanlarına Erzurum Depremzedelerini Alet Etti!

   PYDPKK 1 213x300 - PYD/PKK, Afrin Yalanlarına Erzurum Depremzedelerini Alet Etti!

  World Press Photo ödülünü alan Erzurum depreminde çekilen fotoğrafı kullanarak, terör PYD/PKK yandaşları, Zeytin Dalı Harekatı‘nı karalamaya çalıştı.

  Terör örgütü PYD/PKK yandaşları, Erzurum depreminde çekilen fotoğraf üzerinden Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nı karalama çalışmaları yapıyor. Örgüt yandaşları sosyal medya hesapları üzerinden farklı zamanlardaki saldırılar sırasında çekilen fotoğraflardan paylaşılarak; Afrin iddiasıyla yayınlanan fotoğrafların gerçeği yansıtmadığı belirlendi.

  PYDPKK 2 300x148 - PYD/PKK, Afrin Yalanlarına Erzurum Depremzedelerini Alet Etti!

  ‘’Siviller, Afrin’de hedef alınıyor’’ yalanı…

  Paylaşılan fotoğraflarda “Siviller, Afrin’de hedef alınıyor.” yalanıyla Doğu Guta’da ocak ayında Esat rejiminin saldırısı sonrasında çekilen fotoğrafları kullandıkları ortaya çıktı.

  ‘’Türk savaş uçaklarını durdurun’’ yalan mesajıyla paylaşılan fotoğraflarla ilgili yapılan araştırmalarda, fotoğrafların 26 Eylül 2016 tarihinde yapılan haberde kullanılan fotoğraflar olduğu anlaşıldı. Fotoğrafların “Esed’in Halep‘teki savaş suçlarına ilişkin Fransa suçluyor” başlıklı habere ait olduğu tespit edildi.

  Terör örgütü yandaşları Esed rejiminin saldırılarına ait fotoğrafların dışında, Türk Silahlı Kuvvetlerini karalama çalışmaları için Erzurum depremzedelerine ait fotoğraflarını kullanarak depremzedeleri de yalanlarına ortak etmekten çekinmedi.

   

  Terör örgütü yandaşlarının ilk karalama çalışması değil!

  Deprem, 1983 yılında Erzurum ilinin Narman Köyü’nde 7,1 büyüklüğünde meydana gelmişti. Bu depreme ait ödüllü fotoğraf kullanılarak, terör örgütü yandaşları tarafından Afrin’de çekilmiş olarak paylaşıma sunuldu. Terör yandaşlarının bu ilk defa yaptığı bir karalama çalışması değildir. World Press Photo tarafından ödüle layık görülen Mustafa Bozdemir’in fotoğrafı dışında, daha öncede İstanbul Photo Awards’da ödüle layık görülmüş olan iki fotoğrafta karalama propagandalarında kullanılmıştır.

  1 300x300 - PYD/PKK, Afrin Yalanlarına Erzurum Depremzedelerini Alet Etti!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ