son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  SGK’dan yapılan açıklama binlerce kişiyi ilgilendiriyor!

  SGK’dan yapılan açıklama binlerce kişiyi ilgilendiriyor!

  SGK’dan yapılan açıklama binlerce kişiyi ilgilendiriyor!

   

  Toplu iş sözleşmesi farkları kamu, kurum ve kuruluşlarında kadroya geçirilen sigortalılara SGK tarafından ödenecek ve SGK tarafından konu ile ilgili açıklama yapıldı.

  Yapılan açıklamaya göre ‘’Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilan edilecek olan fiyat farkı duyurusu 5 Nisan 2018 tarihinde duyurulmuştu. Duruyu takip eden ayın 23’üne kadar (23 Mayıs 2018) ücret farklarına yönelik ek aylık prim ve hizmet belgeleri SGK’ya verilmelidir. Sigorta primlerinin de 31 Mayıs 2018 tarihine kadar ödenmesi durumunda yükümlülükler yasal süresi içinde gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu konuda tüm kamu kurum ve kuruluşları üzerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirmelidir.” ifadesine yer verildi.

   

  Ücret zam oranları…

  Bu döneme yönelik uygulanacak ücret zam oranları, Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenen toplu iş sözleşmelerinde geçerli olan oranlar esas alınarak belirlenecek. Yönetmelik kapsamında ödemelerin yapılması ve yasal yükümlüklerin yerine getirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli olacak tedbirler alınır.

  Yapılan açıklamada ücret zam oranlarına yönelik belirlenen tutarın; süresi 3 aya kadar uzayan ihalelerde işçilerin günlük çıplak ücretlere %3 zam, süresi 2 aya kadar uzayan ihalelerde işçilerin günlük çıplak ücretlerine %2 zam olarak yansıyacağı belirtildi. İşverenlerin de bu konuda mağduriyet yaşamamaları için gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekiyor.

  1 300x300 - SGK’dan yapılan açıklama binlerce kişiyi ilgilendiriyor!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ