son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sınıra Askeri Sevkiyat Hız Kesmeden Devam Ediyor

  Sınıra Askeri Sevkiyat Hız Kesmeden Devam Ediyor

  2 34 300x168 - Sınıra Askeri Sevkiyat Hız Kesmeden Devam Ediyor

  Sınıra Sevkiyat Aralıksız Devam Ediyor!

  Kilis’ten, Suriye’nin Halep şehrine bağlı Afrin’in sıfır noktasına tank ve zırhlı personel taşıyıcı aralıksız gönderilmeye devam ediyor. Suriye hudutunda bulunan birliklere destek maksadıyla gönderilen çok sayıda tank ve zırhlı araç Hatay şehrine geldi.
  Fırat Kalkanı alanında tırlara yüklenen tanklar ve zırhlı personel taşıyıcılar, Kilis şehrinden Afrin sınırına doğru gönderiliyor. Askeri sevkiyatlar sınır hattına tüm gün sürerken, askeri sevkiyatların Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında önemli noktalara konuşlandırılacağı bildirildi. Sınıra askeri sevkiyat aralıksız devam ediyor.

  HATAY’A DA SEVKİYAT YAPILDI

  Suriye sınırında yer alan birliklere destek amaçlı yollanan sınıra askeri sevkiyat Hatay şehrine ulaştı. Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında farklı alaylardan yollanan çok sayıda tank ve zırhlı araç Hassa ilçesine geldi. Ardından sınır hattına doğru giden askeri araçların, bu noktadan da Afrin’e gideceği öğrenildi.

  KOMANDOLAR 40 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

  1 45 300x169 - Sınıra Askeri Sevkiyat Hız Kesmeden Devam Ediyor

  Çatışmaların başlamasından sonra sivillerin bölgeden kaçarak tekrar köye döndüğü, kırk civarında PYD’li teröristin desteğe giden komandolar tarafından imha edildiği, sağ kalan teröristlerin ise kaçıp gittikleri öğrenildi.
  Alanın birkaç saatin ardından tamamen terör örgütlerinden temizlendiğini, kaçacak yerleri olmayan PYD’lilerin sivilleri canlı kalkan olarak kullanıp bu tip saldırılar yaptıklarını anlatan güvenlik kaynakları, operasyonun en başından beri sivillerin can güvenliğinin sağlanması için Türk Silahlı Kuvvetlerinin maksimum derecede özen gösterdiğini bildirdi.
  Bunun yanında Türk Silahlı Kuvvetleri, Özgür Suriye Ordusu kişiler ile operasyon bölgesinde ilerleyişini devam ettirirken, teröristlerden temizlenen köylerde çok miktarda el yapımı patlayıcı ile birlikte tuzaklar bulunduğu, bu patlayıcı ve tuzakların her biri tek tek yok edildiği öğrenildi.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ