son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Afrin’de Sıcak Gelişme! Keltepe Tüneline Girildi

  Son dakika… Afrin’de Sıcak Gelişme! Keltepe Tüneline Girildi

  Son dakika… Afrin‘de Sıcak Gelişme! Keltepe Tüneline Girildi

   Keltepe Tuneline 1 300x223 - Son dakika... Afrin'de Sıcak Gelişme! Keltepe Tüneline Girildi

  Keltepe, teröristlerin çatışma öncesi saklandıkları bölge olup, bu bölgedeki tüneller Türk askerleri tarafından ele geçirildi.

  1 Mart günü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Raco beldesindeki Keltepe’de 8 askerimiz şehit edilmişti. Teröristlerin çatışma sırasında saklandığı tünellere; Jandarma Özel Harekat Tim’leri operasyon düzenledi. Çok sayıda tuzaklanan patlayıcı ve sorumlular için hazırlanan özel bölümler ve mühimmat ile ihtiyaç malzemesi ele geçirildi.

  Keltepe Tuneline 2 300x233 - Son dakika... Afrin'de Sıcak Gelişme! Keltepe Tüneline Girildi

  Keltepe’de sisli ve yağmurlu havayı fırsat bilen…

  1 Mart’ta Raco beldesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında düzenlenen operasyon sırasında; Keltepe’de sisli ve yağmurlu havayı teröristler fırsat olarak değerlendirdi. Gizlendikleri tünellerden sızarak, askerlere saldırdı ve çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 100’den fazla terörist etkisiz hale getirilirken 8 askerimiz şehit oldu ve 13 askerimiz yaralandı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ile Keltepe’de arama-tarama faaliyetleri sırasında askerler; hain saldırının planlandığı ve yapıldığı tünellere operasyon yaptı. Tünelde operasyon düzenleyen özel birlikler mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi. Raco bölgesi için hazırlanmış olan el yapımı paylayıcılar da operasyonda görevli özel birlikler tarafından patlatıldı.

   

  Kendini Sorumlu zannedenlere ‘’özel oda’’ yapmışlar

  Tünelde teröristlerin sözde sorumluları için özel odalar yapıldığı, operasyon düzenleyen askerler tarafından bulundu. Odalarda televizyon, soba ve yaşam malzemesi ile karşılaşılması dikkatleri çekti. İnceleme sırasında, teröristler hain saldırı öncesi mühimmatı plastik bidonları ile çatışma bölgesine taşıdıkları görüldü.

   

  1 300x300 - Son dakika... Afrin'de Sıcak Gelişme! Keltepe Tüneline Girildi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ