son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika: Afrin’den Kaçan Sözde 2 Komutanını, PKK İnfaz Etti

  Son Dakika: Afrin’den Kaçan Sözde 2 Komutanını, PKK İnfaz Etti

  Son Dakika 1 300x165 - Son Dakika: Afrin'den Kaçan Sözde 2 Komutanını, PKK İnfaz Etti

  Son Dakika: Afrin‘den Kaçan Sözde 2 Komutanını, PKK İnfaz Etti

  PKK, Afrin’e yönelik düzenlenen operasyonlarda kaçan sözde askeri kanat sorumlusu iki kişiyi örgüt içinde yargılayarak infaz etti.

  PKK, Kandil’den Afrin operasyonları için sözde üst düzey yöneticilerini göndermişti. Afrin ilçe merkezine düzenlenecek operasyonlardan önce, ilk kaçanların üst düzey yöneticilerinin olduğunu PKK tespit etti.

  Şu ana kadar 197 nokta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından kuşatıldı. Sivillerin kaçışı sırasında PKK tarafından engel olunurken, üst düzey yöneticilerin kaçmaya çalıştığı istihbaratı, PKK terör örgütüne bildirildi.

  PKK’nın komutanlarından Heval Baz, sözde askeri kanat komutanları A.Z. ve T.K’yi sorgulayarak; Kefer Cenne ve Şiran bölgelerinden sorumlu olan komutanları stratejik hata yaptıkları için ve kaçmaya çalıştıklarından dolayı korumaları tarafından infaz ettirdiği ortaya çıktı.

  Kefer Cenne Köyü, PKK’nın eğitim kampı…

  Kefer Cenne Köyü ele geçirildikten sonra PKK/PYD’nin büyük bir eğitim kampı olduğu, bu eğitim kampında militanların eğitildiği ve bölgeyi kaybetmek adına özel yetiştirilmiş militanlarla mücadele verdiği öğrenildi. Bölgeye yönelik operasyon sırasında 300’ e yakın terörist burada etkisiz hale getirildi.

  İki askeri sözde komutan çatışma sırasında stratejik hata yaptığı ve kaçmaya çalıştığı için infaz edildiği belirtildi. 19 Şubat’ta elebaşı Murat Karayılan Kefer Cenne’ye gelerek, sözde bölge sorumlularını toplayarak “Türkiye daha fazla ilerlemesine izin verilmeyecek” şeklinde konuşma yaptığı öne sürülmüştü. Bölgenin neden önemli olduğu operasyonlar sonucunda ortaya çıktı. PKK terör örgütünün bir eğitim kampı ortadan kaldırıldı.

  1 300x300 - Son Dakika: Afrin'den Kaçan Sözde 2 Komutanını, PKK İnfaz Etti

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ