son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Anadolu Ajansı Bildirdi! Afrin’e Girildi

  Son dakika… Anadolu Ajansı Bildirdi! Afrin’e Girildi

  Son dakika… Anadolu Ajansı Bildirdi! Afrin‘e Girildi

   Afrine Girildi 1 300x169 - Son dakika... Anadolu Ajansı Bildirdi! Afrin'e Girildi

  Kuzey cephesinde bulunan Şavarighat El Caviz dün akşam alındıktan sonra, bu sabah Melkiya teröristlerden temizlenerek, Afrin ilçe merkezi sınırlarına ulaşılmış oldu. Afrin’e kalan mesafe şu an itibarıyla 6 kilometreye düştü.

  17 Nisan/Meydanlı Barajı, Afrin ve Azeziçin su sağlayan baraj olup, kontrolü ele geçirildi. Bülbül bölgesinde ve kuzey cephesinde ciddi bir hareketlilik söz konusu. YPG’li teröristlerden Surayil ve Sirayn köyleri de temizlenerek ele geçirildi. Böylelikle Kaşkadar Dağı’nın hepsi kontrol altına alınmış oldu.

  Meryemin Köyü’nde bulunana terör mevzileri Türk savaş uçakları tarafından gece saatlerinde bombalandı ve köyün bugün ele geçirilmesi bekleniyor.

  YPG’li teröristlerin Cinderes’te Beşar Esad, Büyük Halubi ve Küçük Halubi köylerinde asmış olduğu Abdullah Öcalan posterleri indirildi.

  Afrine Girildi 2 300x169 - Son dakika... Anadolu Ajansı Bildirdi! Afrin'e Girildi

  Nokta sayısı 159’a ulaştı

  Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı günden itibaren 159 noktada kontrol sağlandı. Harekatın başladığı günden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3149 olarak bildirildi. YPG’li teröristlerden temizlenen 814 kilometrelik alan ile Afrin bölgesinin üçte birinden fazlası terör örgütlerinden temizlenerek, el değiştirmiş oldu.

  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin için yapılan operasyonların 49. Gününde büyük bir hezimete uğrayan PYD/YPG terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısındaki kontrolünde olan alanlardan teröristleri Afrin’e sevk etti.

  Terör örgütleri protestolar düzenleyerek, uğradıkları büyük hezimetten dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerini karalamaya çalışsa da istedikleri başarıya ulaşamıyor.

   

   

  1 300x300 - Son dakika... Anadolu Ajansı Bildirdi! Afrin'e Girildi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ