son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika… Bordo Bereliler devreye girdi

  Son Dakika… Bordo Bereliler devreye girdi

  Afrin’e karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeye gönderilen Bordo Bereliler tarih yazıyor.

  2 2 300x170 - Son Dakika… Bordo Bereliler devreye girdi

  Geçen hafta stratejik öneme sahip Şeyh Horoz Dağı ve çevresi, bordo bereli askerler tarafından temizlenip, ÖSO’ya bırakılmıştı. Ancak PKK/PYD terör örgütü mensupları yeniden Şeyh Horoz Dağı’nı ele geçirdi. Bunun üzerine dağa ‘’Silme Operasyonu’’ başlatıldı.3 1 300x168 - Son Dakika… Bordo Bereliler devreye girdi

  ÖSO elinde tutamadı

  Suriye’nin Afrin bölgesini PKK/PYD terör örgütlerinden temizlemek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda 19. güne girildi. Mehmetçik zaman zaman göğüs göğüse muhaberelere giriyor. Afrin’e stratejik konumu ile bilinen Şeyh Horoz Dağı ve çevresinde çatışmalar yoğunlaştı. Geçen hafta Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilen dağ, Özgür Suriye Ordusu elinde tutamadı. Bunun üzerine TSK ‘’Silme Operasyonu’’ başlattı.

  1 10 300x158 - Son Dakika… Bordo Bereliler devreye girdi

   

  Bu operasyonu 1 haftada bitirebilirdik ancak TSK…

  Açıklamalarda bulunan Özgür Suriye Ordusu komutanlarından Osman Salih, Zeytin Dalı Harekatı’nın yavaş ilerlemesinin kendilerinden kaynaklı olmadığını söyledi. Salih, ‘’ÖSO olarak bu savaşı bir haftada bitirirdik. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri bize ‘’Sivillere Dokunmayın’’ diyor. Meskun mahallere ve sivillere dokunmamız kesinlikle yasak. Köyüne dönmek isteyenler gönül rahatlığı ile dönüp yaşamaya devam ediyor. Biz yıllardır böyle bir şey ne gördük ne duyduk. Bu zamana kadar ne Esed rejimi ne DEAŞ, ne de PKK böyle ilkeli bir şekilde savaştı. Türk Silahlı Kuvvetleri, ele geçirdiği terör örgütü mensuplarını elleriyle yedirip, içirip, kıyafet veriyor. Rejim ya da PKK olsaydı ya kolunu ya da başını keserdi. İşte Peygamber’in ordusuna da bu yakışır. Türk askerleri ile omuz omuza savaşmaktan onur ve gurur duyuyoruz’’ diye belirtti.

  1 300x300 - Son Dakika… Bordo Bereliler devreye girdi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ