son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika… Cinderes Düştü, Afrin’den Kaçışlar Başladı!

  Son Dakika… Cinderes Düştü, Afrin’den Kaçışlar Başladı!

  Son Dakika… Cinderes Düştü, Afrin‘den Kaçışlar Başladı!

   2 300x150 - Son Dakika... Cinderes Düştü, Afrin'den Kaçışlar Başladı!

  Harekatın başladığı andan itibaren çatışmaların sürdüğü Cinderes beldesi teröristlerden alındı. Böylece Afrin’deki altı beldenin beşi YPG’den temizlenmiş oldu. Afrin merkezinde YPG’nin rehin tuttuğu bazı siviller güneye doğru kaçmayı başardı. Siviller den bazıları doğuya doğru kaçmayı başardı.

  Cinderes’in terör örgütlerinden temizlenmesi ile birlikte doğuda hareketlilik başladı. Askeri havaalanının olduğu Minniğ ve Deyr Cemal’deki terör mevzileri Türk savaş uçakları tarafından bombardımana tutuldu.

   

  Afrin’e açılan kapı kilidi Cinderes ele geçirildi

  Afrin’e açılan kapı kilidi Cinderes belde merkezi ele geçirildi. Şuan itibarıyla belde merkezinde bulunan TSK ve ÖSO askerleri ile teröristler ara ara çatışma yaşıyor. Merkezde bir taraftan arama tarama faaliyetlerine devam ediliyor.

  Kuzeydeki Afrin’e doğru bazı teröristlerin kaçtığı bildiriliyor. Kaçma çabasındaki teröristler insansız hava araçlarının hedefi haline geldi. Belde merkezine hakim Cinderes Tepesi’nin alınması ile hava harekatına hız kazandırıldı.

  1 34 300x162 - Son Dakika... Cinderes Düştü, Afrin'den Kaçışlar Başladı!

  Afrin’den kaçış fotoğrafları

  Afrin’de panik yaşanıyor. Cinderes’i de kaybeden ve mevzi kaybı yaşayan terör örgütleri ciddi anlamda panik yaşıyor. YPG’de rehin olan siviller kaçmayı başardı.

   

  Sıradaki belde Mabatlı

  Afrin, bir ilçe merkezi ve altı beldeden oluşuyor. Raco, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı beldelerinden beşini terör örgütlerinden temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu için sıra Mabatlı da… TSK ve ÖSO unsurları, henüz Mabatlı beldesine yönelik bir operasyona başlamadı. Belde merkezlerine bağlı bazı köylerinde terör örgütlerinden temizlenmesi bekleniyor ve sonra Mabatlı belde merkezine dair operasyonlar başlayacak.

  Harekat kapsamında alınan noktalar sayesinde Afrin merkeze sadece 7 kilometrelik mesafe kaldığı bildirildi.

   

  1 300x300 - Son Dakika... Cinderes Düştü, Afrin'den Kaçışlar Başladı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ