son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Yapılan Anketten Çıkan Sonuç Yüzde 63…

  Son Yapılan Anketten Çıkan Sonuç Yüzde 63…

  Son Yapılan Anketten Çıkan Sonuç Yüzde 63…

  Erken seçim kararını değerlendirmek için yapılan ankette sonuçlar belirlendi. 18 yaş ve üzeri bin 828 kişinin katıldığı ve 26 ilde yapılan anket sonucunda, MHP ve AK Parti öncülüğünde gerçekleştirilecek erken seçim kararı, büyük ölçüde destek buldu.

  Araştırmada, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin erkene alınması ile ilgili ne düşünüyorsunuz sorusu yöneltildi.

  Araştırma sonuçlarında 2-3 ay önceki araştırmalarda ‘erken seçim istemiyoruz’ şeklinde ağırlık görüş belirten seçmenlerin AK Parti ve MHP öncülüğünde alınan erken seçim kararını büyük ölçüde benimsedikleri görüldü.

  2-3 ay önce yapılan anket araştırmasında, vatandaşların büyük çoğunluğun erken seçim istemediği görülmüştü. Fakat MHP ve AK parti öncülüğünde alınan erken seçim kararı sonucunda, halkın büyük çoğunluğunun bu kararı desteklediği belirlendi.

  Erken Seçim Kararına Destek %63

  Büyük bir araştırma şirketinin 828 vatandaş ile yapmış olduğu ankette, ‘Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin erkene alınmadan önceki düşüncenizi söyler misiniz?’ Sorusuna vatandaşların verdiği yanıtlar, kararsızlar dağıtıldıktan sonra;
  ‘Evet, istiyordum’ yüzde 39, ‘Hayır, istemiyordum’ tercihi ise yüzde 61 olarak sonuçlandı.

  Aynı vatandaşlara ‘Erken seçim ilan edildikten sonra Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin erkene alınması kararı ile ilgili düşüncenizi söyler misiniz?’ Sorusuna ise ankete katılan vatandaşların yüzde 63’ü ‘Evet, destekliyorum’ dedi. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra, ‘Hayır, desteklemiyorum’ cevabını veren vatandaşların oranı ise yüzde 36′ da kaldı.

  1 300x300 - Son Yapılan Anketten Çıkan Sonuç Yüzde 63...

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ