son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…

  Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…

  Zeytin Dalı Harekatı 40. Gün, Tanklar Afrin’in Kuzeyini Vuruyor.

     3 58 300x200 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…4 15 300x173 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…5 8 300x167 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…6 6 300x173 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…7 5 300x179 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…

  Afrin kırsalında, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sürmekte olan operasyonlar dahilinde, Gülbaba’da bulunan Türk topçu birlikleri tarafından vuruldu.

  40 gündür devam etmekte olan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik operasyonlarına devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatı’nın başlama noktası olan Kilis Gülbaba mevkiinde, sabah saatlerinde hâkim olan sessizlik, akşam yerini askeri hareketliliğe bıraktı.

   

  Tank ve Obüsler YPG mevzilerini Vurdu

  Gülbaba mevkiinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait olan topçu birlikleri, tank ve obüslerle Darmık Dağı arkası ve Bülbül Tepesi çevresinde konuşlanmış olan YPG mevzilerini vurdu.

  Afrin kırsalında ise Özgür Suriye Ordusu’na ait birlikler ilerleyişini sürdürürken, zaman zaman doğu ve batı cephelerde sıcak çatışmaların yaşandığı bilgisine ulaşıldı.

  2 93 300x184 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…

  Zeytin Dalı Harekatı’nda Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı…

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından yapılan harekat kapsamında Afrin’e ilerlerlerken etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2184’e yükseldiği öğrenildi.

  Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklama ile, bölgede gerekli olan güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla yapılan operasyon kapsamında Afrin bölgesindeki PYD/YPG/PKK/KCK/DEAŞ gibi terör örgütlerine mensup olan teröristlerin etkisiz hale getirilmeye devam edildiği belirtildi.

  Bölge halkının baskı ve zulümden kurtulması amacıyla 20 Ocak’ta başlatılan harekat 40. gününde devam ediyor. Harekatın başlangıç tarihinden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı her geçen gün artıyor.

   

  1 300x300 - Tanklar, Afrin’in Kuzeyini Vuruyor…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ