son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Teröristlere ait Afrin’de yeni tüneller bulundu

  Teröristlere ait Afrin’de yeni tüneller bulundu

  Teröristlere ait Afrin‘de yeni tüneller bulundu

   

  PKK tarafından Kandil’den gönderilen teröristlerin Afrin ilçe merkezinde yaşadığı villalara ait sığınak amacıyla kullanılmak üzere inşa edilmiş tüneller bulundu

  YPG/PKK’lı teröristlere yönelik Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin ilçe merkezi teröristlerden temizlendi ve arama tarama çalışmaları bünyesinde PKK’lı teröristlere ait villalar ve çevresinde beton tünellerin inşa edilmiş olduğu tespit edildi.

   

  Özgür Suriye Ordusu’nun bilgilerine göre…

  AA muhabirlerinin Özgür Suriye Ordusu’ndan aldıkları bilgilere göre, Afrin ilçe merkezindeki villalarda ÖSO ordusu PKK’nın Kandil’den gönderdiği ele başlarının kaldığını ve saldırılarda korunmak amacıyla villalara yakın alanlarda inşa ettikleri beton tüneller ve sığınakların tespit edildiği belirtildi.

  Sığınaklar ve tünellerde çok fazla sayıda insani yardım malzemesinin bulunduğu koliler ile örgüte ait olan örgütsel dokümanlara el konuldu. Villalarda çok sayıda inşaat malzemesi, dikiş aletleri ve ütü masaları bulundu.

   

  PKK’ya ait tüneller ve depolar bulundu

  ÖSO komutanlarından Ebu Muhammed karargâh olarak kullanılan villaya girdiklerini belirtirken ‘’ Afrin ilçe merkezinde çok sayıda depo bulundu ve depolarda bulunan gıda malzemeleri yüzünden halk mahrum bırakılmış, halka gelen yardımlara el koymuşlar. Kandil’den gelen PKK’lı ele başlarının kaldığı karargâha el koyduk.’’ dedi.

  18 Mart 2018 tarihinde Afrin ilçe merkezi Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri askerleri ve Özgür Suriye Ordusu askerleri tarafından ele geçirilmiş ve YPG/PKK’lı teröristlerden temizlenmişti.

  1 300x300 - Teröristlere ait Afrin'de yeni tüneller bulundu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ