son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Teröristlerin Yeni Taktiği Bu mu Olacak? Guardian Gazetesi’nden Afrin Analizi!

  Teröristlerin Yeni Taktiği Bu mu Olacak? Guardian Gazetesi’nden Afrin Analizi!

  Teröristlerin Yeni Taktiği Bu mu Olacak? Guardian Gazetesi’nden Afrin Analizi!

   

  İngiliz Guardian gazetesi, Afrin kent merkezinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu tarafından ele geçirilmesi üzerine YPG/PYD’nin ‘’gerilla savaşı’’ ile tepkilerini göstereceğini yazdı.

  BBC Türkçe tarafından aktarılan Orta Doğu Muhabiri Martin Chulov imzalı habere göre, kent merkezinden YPG’li bazı teröristler ayrılırken, bazı teröristler Afrin’de kaldı ve TSK ve ÖSO güçlerine “vur-kaç’’ tekniğiyle saldırma amacında oldukları belirtildi. Çok kısa sürede Afrin merkezinin ele geçirilmesinin terör örgütünün taktik uygulamasından kaynaklı olduğu belirtildi.

  Afrin 1 300x198 - Teröristlerin Yeni Taktiği Bu mu Olacak? Guardian Gazetesi’nden Afrin Analizi!

  Türk Bayrağının Afrin şehir merkezine çekilmesi

  Suriye Savaşı’nda YPG’nin çekilmesi ile yeni bir cephenin açıldığı belirtilirken, “Suriye’nin kuzeyi çok farklı insanların bulunduğu bir alan; göç eden insanlardan, yabancı destekli isyancı gruplara, Beşar Esad’ın müttefiklerinden islamcı güçlere kadar her türlü insanın mevcut olduğu bir bölge’’ olarak tanımlandı. Türkiye’nin Afrin’i düşürmesiyle kuzey Suriye’de avantaj sağladığı görüşlerine yer verildi.

  Afrin’de kendilerini savunması için YPG’nin Rusya’dan yardım istediği fakat Moskova’nın bu çağrıya olumsuz cevap verildiğini belirten haberde ‘’Rusya daha önce bir destek vermiş olmasına rağmen şu an Ankara ile ilişkilerini bozmamak adına çatışma dışında kalmayı istedi. Fakat YPG açmazı Türkiye ile ABD arasında sürüyor.’’ şeklinde açıklama yapıldı.

  Habere göre Afrin’den kaçan sivil halk Halep’in batısı ile kuzeyine göç ederken, göç nedeniyle gıda yardımının gittikçe zorlaştığı belirtiliyor.

  1 300x300 - Teröristlerin Yeni Taktiği Bu mu Olacak? Guardian Gazetesi’nden Afrin Analizi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ