son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  TSK ve ÖSO’nun Kuşattığı Afrin Merkezden Teröristler Kaçıyor

  TSK ve ÖSO’nun Kuşattığı Afrin Merkezden Teröristler Kaçıyor

  3 26 300x173 - TSK ve ÖSO’nun Kuşattığı Afrin Merkezden Teröristler Kaçıyor

  TSK ve ÖSO’nun Kuşattığı Afrin Merkezden Teröristler Kaçıyor

  Pazartesi günü, TSK ve ÖSO birlikleri tarafından kuşatılan Afrin merkezde sivillerin arasına karışan teröristler toplu halde kaçıyor. ÖSO komutanları ‘’ Afrin kısmen düştü fakat geriye kalan az bir terörist gurubu küçük direniş gösterebilir.’’ dedi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) harekatın 54. Gününde, PKK/PYD’nin direncinin kırıldığının hatta Afrin merkezdeki sözde terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin ailelerini de alarak kaçtığı, kalan teröristlerde sivil halkın arasına karışarak ilçe merkezinden kaçmaya çalıştığı belirtildi. İlçe merkezinde bin ile bin 500 teröristin kaldığı sanılıyor.

   1 35 300x198 - TSK ve ÖSO’nun Kuşattığı Afrin Merkezden Teröristler Kaçıyor

  12 köy terör örgütlerinden temizlendi

  Afrin ilçe merkezine bağlı olan Halilo, Deyr Mışmış ve Gazaviye köyleri ile Cinderes’ bağlı Gevrika Köyü YPG/PKK ‘dan temizlendi. TSK ve ÖSO öğle saatlerinde de Yukarı Kaferdel, Göz, Marratah, Çolağan, Şadir, Kori Gul, Kuran ve Şatiyan Köylerini ele geçirdi ve böylece teröristlerden arındırılan köy sayısı 12’ye yükseldi. Buna göre kontrol altına alınan bölge sayısı 194 köy ve 39 kritik nokta olmak üzere 233’e yükseldi. Askeri birlikler son noktaları ele geçirirken, Azez ilçesine bağlı Tel Rifat bölgesindeki teröristlerin mevzilerini terk ettiği bildirildi.

   

  ‘’Dönün’’ çağrısı yapıldı

  Suriye Özgür Ordusu Tümen komutanı Ahmet Süleyman ‘’Köylerine dönen siviller güven içerisinde, köyleri teröristlerden kurtardık ve bir daha gelemezler. Çünkü biz buradayız. Tüm kardeşlerime söylüyorum evlerinize geri dönün, bizler güvenli geçiş noktalarından sizlere destek olacağız. Her şeyiniz yerli yerinde duruyor ve sizi bekliyor. Malınıza falan el konulmadı. Bizler sizi korumaya geldik, evinizi yıkmak değil amacımız ve bunu başardık. Suriye’deki tüm terör bölgelerini Türk ordusu ile birlikte temizleyeceğiz.’’ diyerek halkı evlerine çağırdı.

  1 300x300 - TSK ve ÖSO’nun Kuşattığı Afrin Merkezden Teröristler Kaçıyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ