son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Turist sayısında Antalya rekor kırdı

  Turist sayısında Antalya rekor kırdı

  Geçen sene kötü geçen turizm sezonunun ardından gözler merakla bu yıla çevrilmişti. Yapılan resmi açıklamaya göre bu senenin ilk 8 ayında Antalya’ya yalnızca havayoluyla gelen turist sayısı 10 milyon 47 bin 765 kişi oldu. 2017’nin ilk 8 ayına göre bu sene %25’lik bir artış söz konusu. Antalya, turizm bakımından en iyi sezonu olan 2014 yılını bile geride bıraktı. 2014 yılına göre bu sene 621 bin artış yaşandı.

  Türkiye’nin ve dünyanın göz bebeklerinden olan Antalya bu sezon turistlerin akınına uğradı. Gelmiş geçmiş en iyi sezonunu yaşayan Antalya esnafı halinden oldukça memnun. Geçtiğimiz sene kötü geçen sezonun ardından bu sene yaşanan bu gelişmeler bölge insanını oldukça memnun etmiş durumda. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “31 Aralık 2018 gününe kadar 15 milyon turisti hedefliyoruz. 14 Eylül tarihi itibariyle Antalya’mıza yalnızca havayoluyla 10 milyon turist geldi. Bu sayıya karayolu da eklendiği zaman ortaya inanılmaz rakamlar çıkıyor.” şeklinde konuştu.

  Antalya’ya turistler hangi ülkeden geliyor?

  Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü açıkladığı verilere göre bu senenin ilk 8 ayı içerisinde Antalya’ya havayoluyla 10 milyon turist ağırladıklarını açıkladı. 10 milyonluk pasta içerisinde Antalya’ya en çok Rus turistler geldi. Bu sene Antalya’ya tam 3 milyon 367 bin Rus turist geldi. Listede ikinci sırada ise Almanlar geliyor. Almanların sayısı ise 1 milyon 441 bin oldu. Üçüncü sırada Ukrayna 553 bin ile yer alıyor. Dördüncü sırada ise 440 bin ile İngiltere, beşinci sırada ise 289 bin kişi ile Hollanda yer alıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
  1. Erkan dedi ki:

   Allah rahmet eylesi hakikaten feci bir kaza olmus kalanlara da Allah sabır versin

  BİR YORUM YAZ