son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türk Askerinden Büyük Başarı! Türk Bayrağı Raco’ya Dikildi

  Türk Askerinden Büyük Başarı! Türk Bayrağı Raco’ya Dikildi

  Türk Askerinden Büyük Başarı! Türk Bayrağı Raco’ya Dikildi

   Turk Bayragi 300x196 - Türk Askerinden Büyük Başarı! Türk Bayrağı Raco’ya Dikildi

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’in Raco beldesi özgürleşmişti ve nihayet Türk Bayrağı dikildi.

  Özgür Suriye Ordusu güçleri ile birlikte yürütülen operasyonda belde terörist unsurlardan temizlendi. Bir grup Türk askeri yüksek bir binaya çıktı. Askerlerin olası bir saldırıya karşı koruma altına alan eli tetikte etrafı gözetleyen asker, kameralara ‘’ Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco kent merkezinde kontrolü tümüyle sağlamış bulunmaktayız. Ecdadımızın kanı ile aynı renkte kumaşı, zafer ışığını ay ve yıldızdan alan, hürriyet ve bağımsızlığımızı müjdeleyen,  şehit teni gibi parıltılı şanlı bayrağımızı Raco’da göndere çektik. Aynı şekilde Afrin’de de şanlı bayrağımızı göndere çekeceğiz. Emin olun Türk Silahlı Kuvvetleri gücünü milletinden alarak operasyona başarılı bir şekilde devam etmektedir.’’ diyerek mutluluğunu ve gururunu paylaştı.

  Turk Bayragi 1 300x202 - Türk Askerinden Büyük Başarı! Türk Bayrağı Raco’ya Dikildi

  Bayrak dikimine ait görüntüler binlerce beğeni aldı

  Kamera görüntülerinde zaman zaman patlama sesleri duyulurken, konuşmasını tamamlayan asker bayrağı öperek, bir başka asker arkadaşına verdi.  Bayrağı teslim alan asker bayrağı üç kez öperek binanın en uç noktasına dikti. Binaya bayrak dikimine yönelik görüntüler, asker tarafından sosyal medyada paylaşıldı ve bayrak dikimine ait görüntüler binlerce beğeni aldı.

  Şeyh Hadid alınarak, Cinderes için kritik hamlelere başarılı bir şekilde devam ediliyor. Raco’daki başarı Cinderes içinde geçerli olacak ve oraya da Türk bayrağı dikilecek.

   

  1 300x300 - Türk Askerinden Büyük Başarı! Türk Bayrağı Raco’ya Dikildi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ