son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türkiye’den Amerika’ya Rest! “Ya Düzelecek Ya Bitecek”

  Türkiye’den Amerika’ya Rest! “Ya Düzelecek Ya Bitecek”

  Türkiye’den Tarihi Rest! Ya Düzelecek Ya Tamamen Bitecek…

  2 39 300x211 - Türkiye'den Amerika'ya Rest! "Ya Düzelecek Ya Bitecek"

   

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayın sırasında “Artık Amerika’dan vaat duymak istemiyoruz, elle tutulabilir adımlar görmek istiyoruz… Türkiye olarak iş birlikçimiz Amerika’dan YPGi FETÖ ve diğer birçok hususlarda çok ağır yanlışlar gördük. Ya mevcut ilişkilerimizi düzelteceğiz ya da ilişkilerimiz tamamen bozulacak” dedi.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan birkaç dakika sonra gazeteciler ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım da Amerika hakkında sert konuştu. Binali Yıldırım, “Amerika’nın artık kendine bir çeki düzen vermesi lazım” şeklinde konuştu.

  Türk savaş uçakları, günün ilk ışıklarından beri Afrin‘in batısında bulunan Raco’ya hava harekâtı gerçekleştiriyor. Hatay sınırından savaş uçaklarının sesi an be an duyulmakta, sosyal platformlardan görev için kalkan helikopterlerin resimleri paylaşıldı.

  ABD güçlerinin hala Münbiç’te YPG terör örgütü ile beraber olduğunu gösteren yeni görüntüler paylaşıldı. Suriye’nin kuzey tarafında büyük bir alanda YPG’li teröristler ile iş birliği yapan Amerika askerleri, Türk ordusunun bölgeye girmemes için Münbiç’e takviye birlikler gönderdiği bildrildi.

  Dışişleri Bakanı’ndan Tarihi Rest

  111 300x214 - Türkiye'den Amerika'ya Rest! "Ya Düzelecek Ya Bitecek"

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın ülkemizde gerçekleştireceği ziyaretten evvel açıklamalarda bulundu:

  “Bizim Amerika’dan istediklerimiz gayet açıktır. Amerikalı yetkililer ile de beklentilerimizi sıkça paylaştık. Artık bu saatten sonra vaat duymak istemiyoruz, elle tutulur, net adımlar istiyoruz. Bazı hususları Amerika ile konuşabilmemiz için tekrar güvenin oluşması gerekir. Artık onlara güvenmememizin sebebi bizzat ABD’dir.

  Türkiye, hiçbir müttefikine asla yanlış yapmadı. Dostumuz Amerika’dan FETÖ, YPG ve diğer birçok hususlarda çok ağır yanlışlar gördük. YPG terör örgütü ile beraberliklerini sürdürmek için bir bahane olarak az sayıda kalani DEAŞ’lılara bir şey yapmıyorlar. Amerika bize vermiş olduğu sözleri tutmamıştır, kaybolan güvenin tekrar sağlanabilmesini arzu ediyoruz.

  ABD ile İlişkilerimiz çok sıkıntılı bir durumda. Ya mevcut ilişkileri yeniden tesis edeceğiz ya da bu var olan ilişkimiz tamamen kaybolacak.”

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ