son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Zeytin Dalı Harekatı ile ABD’nin Sinsi Oyunu Açığa Çıkartıldı

  Zeytin Dalı Harekatı ile ABD’nin Sinsi Oyunu Açığa Çıkartıldı

  Zeytin Dalı Harekatı ile ABD’nin Sinsi Oyunu Açığa Çıkartıldı

   Zeytin Dali Harekati 1 300x188 - Zeytin Dalı Harekatı ile ABD'nin Sinsi Oyunu Açığa Çıkartıldı

  ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Rob Manning tarafından, Suriye’nin doğusundan Afrin’e gitmeleri ile SDG ismini kullanarak, örgüt DEAŞ karşıtı operasyonlarının’’duraksadığı’’ belirtildi. Manning, ‘’ Çeşitli nedenlerden dolayı operasyonel duraksamalar oluyor, bizim görevimiz Suriye’de belli ve hala DEAŞ’ bizimde odağımızda…’’ dedi.

   

  Zeytin Dalı Harekatı Dikkatleri Dağıtıyor

  Afrin’deki YPG/PKK terör örgütlerine yönelik Türkiye’nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nın ‘’dikkatleri dağıttığı’’ değerlendirmesini yapan Mannig, ‘’ Bizim oradaki görevimiz belli ve uzun vadede hedefimizde değişiklik olmayacaktır, operasyonların durması bizim odağımızı değiştirmeyecektir. Aynı zamanda örgüt, DEAŞ’tan alınan toprakları kontrolünde tutuyor.’’ dedi.

   

  Terör Örgütleri SDG adı altında gizleniyor

  ABD’nin tavsiyesi üzerine YPG/PKK terör örgütü SDG adı altında gizlenirken; ABD terör örgütüne desteğine itiraz eden Türkiye’nin itirazını önlemek için, ABD’nin SDG ile oynadığı kelime oyununu ortaya çıkardı.

  Mannig tarafından ‘’General Mazlum’’ olarak tanımlanan PKK’lı terörist ile paravan örgüt SDG ve türevleri olan sözde askeri konseyi desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

  Zeytin Dali Harekati 2 300x189 - Zeytin Dalı Harekatı ile ABD'nin Sinsi Oyunu Açığa Çıkartıldı

  İncirlik için alternatif iddialarına yalanlama

  İncirlik Hava Üssü’ne alternatif üs olarak Suriye ve Irak Kürt Bölgesel Yönetim bölgesinde yeni bir üs arayışında oldukları iddiaları soruldu. Bu soru üzerine Albay Manning ‘’ Bu doğru değil, arayış içinde değiliz.’’ dedi.

  Aynı toplantıda bulunan Ortadoğu Pentagon Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine-Galloway, operasyonların durması nedeniyle toprak kaybının söz konusu olmadığını söyledi. Cemil Mazlum’a da destek verdiklerini belirten Binbaşı Galloway, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

  “Suriye’nin yerel askeri ile sivil konseylerini ve General Mazlum’u DEAŞ için odaklandıkları sürece destekleme devam edeceğiz.’’ dedi.

   

  ‘’Türkiye ile iletişim halinde birlikte çalışıyoruz.’’ mesajı…

  Galloway, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamasına ve ABD’nin bu konuda destek olmasını anladığını söyleyerek; DEAŞ operasyonlarının kesintiye uğramamsı adına Türk meslektaşları ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Galloway, ’’Suriye’nin kuzeybatısındaki durum için kaygılıyız ve DEAŞ’ı yenmelerine dair ve savaşın çözümüne odaklanması konusunda taraflara çağrıda bulunuyoruz.’’ dedi.

  1 300x300 - Zeytin Dalı Harekatı ile ABD'nin Sinsi Oyunu Açığa Çıkartıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ