son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Hükümetten istismara yönelik flaş açıklama! Çocuğa cinsel istismar suçu için…

  Hükümetten istismara yönelik flaş açıklama! Çocuğa cinsel istismar suçu için…

  Hükümetten istismara yönelik flaş açıklama! Çocuğa cinsel istismar suçu için…

  Başbakan Yardımcısı Akdağ, cinsel istismar suçları ile ilgili yapılan düzenlemelere yönelik açıklamada bulundu. Recep Akdağ ‘’Türkiye Cumhuriyeti Kanunları’’ kapsamında en ağır ceza çocuğa cinsel istismarda bulunan kişilere verilecek. Düzenleme sonucunda çocuğa cinsel istismarın cezasının kimyasal kastrasyon olması öngörülüyor. Bunun dışında takdir indirimi ile ilgili bir değişiklik yapmama kararı aldık.’’ dedi.

  Başbakan Yardımcısı Akdağ, hazırlanan tasarıda cinsel istismar suçlarına yönelik 12 madde bulunduğunu belirterek ‘’Bir çocuğa tecavüz etme ya da öldürmenin cezasının müebbet hapis cezası olmasını sağlarken, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına yönelik üst sınırda da artırıma gidiyoruz. Böylelikle bir çocuğa tecavüz ya da bir çocuğu öldürmenizin cezası 50 yıl oluyor ki, Türk Ceza Kanunu’nda böylesi bir ceza mevcut değil.’’ dedi. Bu açıklamanın ardından son dakika internet haberleri ve internet haber siteleri tarafından anında son dakika olarak geçildi.

  Yeni ceza tasarısında adı geçen kimyasal kastrasyon nedir?

  Kimyasal kastrasyon, erkeklerde bulunan iki yumurtalığın çıkarılması sonucu, vücudun testosteron ve östrogen adlı hormonları salgılamasını engelleme işlemidir.

  Eski dönemlerde kölelerin sahipleri tarafından, ırklarını bozmamak adına başvurdukları bir yöntemdir. Kiliselerde şarkı söyleyen, erkek çocukların ergenlikle birlikte seslerinin bozulmaması adına; erkek çocuklarına uyguladıkları bir yöntemdir. Kimyasal kastrasyon yapılması için her hangi bir yaş sınırı bulunmaktadır.

  1 300x300 - Hükümetten istismara yönelik flaş açıklama! Çocuğa cinsel istismar suçu için…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ