son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kredi masrafları için Yargıtay’dan flaş karar!

  Kredi masrafları için Yargıtay’dan flaş karar!

  Kredi masrafları için Yargıtay’dan flaş karar!

   

  Son dakika internet haberleri: Ramazan Güney isimli vatandaş, çektiği krediler sırasında değişik adlar altında yapılan kesintilerin iadesi için Antalya Tüketici Hakem Heyetine başvurdu.

  Yerel mahkeme tarafından Güney’in başvuru talebi reddedilirken; belirlenebilir olduğunda artırılmak üzere Tüketici Hakem Heyeti kararının iptali ile 1 liranın tahsili istemiyle mahkemeye başvurdu.

  Serik 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, 220 ile 250 TL olmak üzere iki kredi kullanımı sırasında masraf kesildiğini ve kullanılan kredi miktarları ile orantılı tutarlar olması nedeniyle tüketici aleyhine olumsuzluk oluşturmadığı gerekçesiyle dava reddedildi.

   

  Kanun yararına bozulması talebiyle temyiz edildi

  Mahkeme tarafından verilen karar, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kanun yararına bozulması talebiyle temyiz edilerek; Yargıtay 13. Hukuk Dairesi yerel mahkeme kararını bozdu.

  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu 5. maddesine göre bozulan karar sonucu tüketici sözleşmelerinde düzenlenen haksız şartların olduğu, tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme şartlarının yer olduğu ve haksız şartların hükümsüz olduğu gerekçesiyle dava bozuldu.

   

  1 300x300 - Kredi masrafları için Yargıtay’dan flaş karar!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ