son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir? Neden Popüler Oldu?

  Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir? Neden Popüler Oldu?

  Bitcoin nedir? Bitcoin ile ilk kez tanışanların ilk sorduğu sorudur. Bu yüzden sizlere son yılların en çok konuşulan kripto para birimi olan Bitcoin hakkında bilgiler vereceğiz.

  Bitcoin Nedir?

  2 1 300x168 - Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir? Neden Popüler Oldu?2009 yılında piyasaya sürülen ve gün geçtikçe popülaritesini arttırmayı başaran Bitcoin, özellikle 2017 yılında zirveyi gördü. Merkezsiz bir yapıya sahip olması nedeniyle sık sık eleştirilen Bitcoin, uluslararası bankaların, büyük ölçekli bankerlerin ve finans piyasalarının korkulu rüyası oldu. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de hiçbir kişiye, kuruma ya da ülkeye bağlı olmamasıdır.

   

  Bitcoin Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

  Bitcoin kullananların sayısı 1 milyonun üzerine çıktı. Peki Bitcoin neden bu kadar popüler oldu? Bunun tek bir sebebi var. Kısa yoldan zengin olma arzusu… Bitcoin 2017 yılının sonlarına kadar devamlı büyük ve hızlı yükselişleri ile bilindi. Bu da haliyle kısa sürede zengin olma arzusu içinde olan yatırımcıların ilgi göstermesini sağladı.

   

  Bitcoin Nasıl Üretilir?

  Bitcoin üretmek (çıkarmak) için mining yani madencilik yapmanız gerekiyor. Herkesin bildiği madencilik ile hiçbir farkı yok. Sadece tek farkı bunun sanal ortamda yapılıyor olmasıdır.

  Cihazlarınızın ram ya da işlemci gücünden faydalanarak yapılan işleme Bitcoin Mining (madencilik) denir. Cihazınızın donanım gücü ne kadar fazla olursa, Bitcoin çıkarma şansınızda o kadar artar. Genel olarak madenciliğin özeti budur. Ayrı bir yazıda Bitcoin madenciliği ile ilgili çok geniş bir yazı yazacağız. Çünkü böyle büyük ve önemli bir konu tek sayfa ile anlatılamaz.

  1 300x300 - Bitcoin Nedir? Nasıl Üretilir? Neden Popüler Oldu?

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hakkı dedi ki:

   Bence yükselmeye başladı

  BİR YORUM YAZ