son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  Airdrop İle İlgili Öğrenmek İstediğiniz Her Şey Bu Yazıda…

   

  2 3 300x119 - Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  Airdrop kelimesi İngilizceden gelir.  Türkçesinin havadan gelen yardım anlamına geldiği bu sözcük, kripto para piyasasına yeni girecek coinlerin, tanıtım ve reklam amacıyla uyguladığı bir stratejidir. Peki Airdrop nedir? Airdrop nasıl katılım sağlanır? Airdrop kazançlı mıdır? Hangi coinler Airdrop düzenliyor? Airdrop düzenleyenleri nereden öğrenebilirim? Bu ve bunun gibi sorularınızın cevabı bu haberimizde…

   

  Airdrop uygulamasının amacı

  Airdrop’un havadan gelen yardım olduğunu belirtmiştik. Piyasaya yeni girmeyi düşünen coin sahipleri, kullanıcıları arkasına almak, tanıtım ve reklam amacı ile Airdrop düzenleyerek belirlenmiş bir sayıda kripto para birimini ücretsiz bir şekilde dağıtır. Daha önce yapılan Airdrop uygulamalarına baktığımız zamanda bunun ne kadar doğru bir tanıtım ve reklam kampanyası olduğunu görüyoruz.

  1 49 300x300 - Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  Airdrop’a katılım şartları

  Airdrop düzenleyen coin sahipleri, belirlemiş oldukları katılım şartlarına uyulmasını ister. Bu şartları yerine getiren herkes ücretsiz bir şekilde, hediye coinlerini alabilir. Peki bu şartlar nelerdir? Şart deyince hemen gözlerinizin açıldığını hissedebiliyoruz. Bu şartlar tamamen basit ve yapılabilirdir. Coin sahipleri reklam ve tanıtımın en üst düzeyde olmasını istemek adına belli katılım şartları ister. Twitter hesabınızdan konu ile alakalı tweet atılması, Facebook profilinizde paylaşım yapmanız, coin sahiplerinin belirttiği Slack, Telegram ya da Skype gibi anlık iletişim kurulan kanallara abone olmanız gibi şartlardır.

   

  Airdrop haberleri

  Hangi coin Airdrop düzenliyor ya da Airdrop ile ilgili diğer haberleri Bitcointalk gibi forumlar üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca bunun dışında çok büyük çaplı Telegram, Skype gibi uygulamalarda açılmış Airdrop gruplarına da üye olarak, anlık ve en doğru bilgileri alabilirsiniz.

  4 3 300x227 - Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  Airdrop tamamen ücretsiz

  Airdrop uygulayan tüm coinlere katılmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu kampanya tamamen ücretsiz… Airdrop uygulamasından kazandığınız coinleri ister yatırım amacı ile saklayabilir, isterseniz de Bitcoin ya da Ethereum’a çevirebilir ve ardından nakit paraya da dönüştürebilirsiniz.

  Airdrop kampanyası sonunda bazı coinlerin aşırı bir şekilde yükselişe geçtiğini gördük. Yatırım amaçlı olarak tutmak isteyenler bu yüksek kazançlardan da faydalanabilir. Ancak şu da mümkün, birçok coin ise kripto para borsalarına giremediğinden, değer kazanamadığından, yeterli ilgi olmaması gibi birçok sebepten dolayı kazanç sağlamayabilir. Bu yüzden çift taraflı düşünüp yatırım kararını ona göre vermeniz gerekir.

  3 28 300x200 - Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  Airdrop referral (referans) sistemi

  Bazı Airdrop kampanyalarında referral yani referans sistemi de olur. Airdrop sahipleri, kampanyanın maksimum seviyede ilgi görmesi için, referral sistemini kullanır. Referral sistemi ile Airdrop bilgisini paylaştığınız yakınlarınız ya da arkadaşlarınızın kampanyaya katılması durumunda, çok daha fazla coin elde edebilme şansına sahip oluyorsunuz.

   

  1 300x300 - Kripto Para Piyasasında Son Çılgınlık ‘’Airdrop’’

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ