son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ‘Barış Manço Hatıraları’ Sergisi Eskişehir’de

  ‘Barış Manço Hatıraları’ Sergisi Eskişehir’de

  Barış Manço Hatıraları Sergisi Eskişehir’de

   1 18 300x150 - 'Barış Manço Hatıraları' Sergisi Eskişehir'de

  Barış Manço, söz yazarı, besteci, televizyon programcısı ve Anadolu rock müziği sanatçısı marifetleri saymakla bitmeyen insanların gönüllerinde taht kurmuş güzel insan… 1999 yılında aramızda ayrılmasına rağmen hala şarkıları ve programları, anlamlı sözleri hayatımızdaki yerini korurken; oğulları babaları ile hayranlarını bir araya getirmeye devam ediyor.

  Barış Manço, ‘’Barış Manço Hatıraları’’ sergisi ile Eskişehirli hayranları ile buluştu.

  3 14 300x225 - 'Barış Manço Hatıraları' Sergisi Eskişehir'de

  Barış Manço’nun görülmeye değer kişisel eşyaları…

  Eskişehir’de bir AVM ‘de Barış Manço’nun kişiler eşyaları ‘’ Barış Manço Hatıraları’’ adlı sergi ile izlenime sunuldu. Kişisel eşyalarının bulunduğu sergide konserlerinde kullandığı aksesuarları (kolye, yüzük, kemer, bileklik), okuma gözlüğü, askere gitmeden kestirdiği ve sakladığı saçı, fotoğraf makinesi koleksiyonu, ses kayıt cihazı, akustik gitarı, fotoğrafları ve daha birçok özel kişisel eşyası, sevenlerinin izlemesine sunuldu.

  Barış Manço’nun oğulları Doğukan ve Batıkan kardeşler, sergi açılışında gazetecilere gördükleri ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek; Batıkan Manço’’ Babamın vasiyetiydi, evimizi sergi haline getirdik. Fakat İstanbul’da olduğu için herkes gelip göremiyor. ‘’ dedi.

  2 17 300x200 - 'Barış Manço Hatıraları' Sergisi Eskişehir'de

  Babamın adını taşıyan sergiyi…

  Doğukan Manço da gazetecilerle röportajı sırasında ‘’8 ilde babamın adını taşıyan sergiyi açmayı başardık. İsteğimiz ülkemizin bütün illerini gezmek ve babamın eşyalarına dokunan insanlarda gördüğümüz mutluluğu, ülkemizin her yerinde görmek. ‘’diyerek anma etkinlikleri sırasında yaşadıkları bir olayla ile sohbetine devam etti ‘’ Anma etkinlikleri düzenledik ve 5 yaşındaki bir çocuk Barış Manço nerede diye bağırdı ve suskun kalarak cevap vermeye çalışırken’’ Kalbimizde yaşıyor ‘’ şeklinde kendi sorusuna cevap verdi. Böyle güzel anıları biriktirirken, ben ailelerin katkısını unutmuyorum. Barış Manço sevenler, yeni nesillere de aynı sevgiyi aşılıyor.’’ sözleri ile Barış Manço severlere teşekkür etti. Eskişehir’ de açılan sergi 18 Mart’a kadar açık kalarak, Barış Manço severlere mutluluk yaşatacak.

  1 300x300 - 'Barış Manço Hatıraları' Sergisi Eskişehir'de

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ