son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bir Zamanlar Yeşilçam’da Fırtınalar Estirirdi

  Bir Zamanlar Yeşilçam’da Fırtınalar Estirirdi

  Kenan Kalav 1 300x200 - Bir Zamanlar Yeşilçam'da Fırtınalar Estirirdi

  Bir Zamanlar Yeşilçam’da Fırtınalar Estirirdi

  1986 yılında “Çalıkuşu” filmiyle adını duyuran ve o dönem Yeşilçam’da fırtınalar estiren yakışıklı aktör Kenan Kalav, restoran işletmeciliği yapıyor ve İspanya’da üçüncü restoran açmak için hazırlıklara başladı.

  Bir zamanların ünlü aktörü, İspanya’da uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle tutuklanıp 9 yıl ceza almıştı ve bunun 6,5 yılını hapiste geçirdi. Kenan Kalav, artık kendi işinin patronu ve işini büyütmeye devam ediyor.

  Yeşilçam’ın yakışıklı yıldızı zamanında kadınları kendine aşık ederek gönüllerde taht kurmuştu ama oyunculuğu bırakarak işletmeciliğe geçen Kalav, 10 yıldır İspanya’da yaşıyor.

  İspanya Barselona’da oğlu Can’la birlikte iki restoran işleten Kenan Kalav, üçüncü restoran şubesini Madrid’de açmak için çalışmalara başladı.

  İki restoranına oğlunun adını veren Kalav, Türkiye ile bağını hiç koparmadı. Zaman zaman gelerek yakınlarını ziyaret ediyor ve şu aralarda İstanbul’da sevdikleri ile beraber…

  Kenan Kalav Kimdir?

  Yusuf Kenan Kalav, Mardinli Kimya Profesörü Cevat Kalav ve Alman Suzi Hanım’’ın oğlu olarak 1 Kasım 1961 tarihinde dünyaya geldi. Lise hayatını İstanbul Özel Alman Lisesi‘nde tamamlayan Kalav, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nda üniversite eğitimini tamamladı. Daha sonra Münih’te turizm ve otelcilik eğitimi alan Kalav, yakışıklı ve etkileyici görünümü yüzünden kameralar ile buluştu. Mankenlikten fotoroman oynamaya geçerek, oyunculuğa ilk adımlarını atan Kenan Kalav, sinema sektörüne geçti. İlk filmi 1976 ‘’ Çaresiz’’ isimli film olurken, burada çok küçük bir rol aldı. Aydan Şener ile oynadığı ‘’Çalıkuşu’’ adlı sinema filmi ile Yeşilçam’ın aranan isimleri arasında yer aldı.

  1 300x300 - Bir Zamanlar Yeşilçam'da Fırtınalar Estirirdi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ