son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Çukur’un İdris Koçovalı’sı, Kürt İdris çıktı!

  Çukur’un İdris Koçovalı’sı, Kürt İdris çıktı!

  İdris Koçovalı = Kürt İdris

  ‘’Çukur’’ dizisinin sevilen karakterlerinden ‘’İdris Koçovalı’’ İstanbul’un en ünlü kabadayısı olan Kürt İdris’i canlandırdığını, Esra Erol’un eşi ve Kürt İdris’in oğlu olan Ali Özbir onayladı.

  2 47 300x300 - Çukur’un İdris Koçovalı’sı, Kürt İdris çıktı!

  Kürt İdris’in oğlu Ali Özbir doğruladı

  Bu iddia bir Youtube kanalında ortaya atıldı. Çukur dizisinin sevilen karakterlerinden biri olan ‘’İdris Koçovalı’’, ünlü kabadayılardan Kürt İdris’in hayatını anlattığını iddia edildi. Bu iddialara Kürt İdris’in oğlu Ali Özbir, söylenen şeyleri kimsenin bilmediğini belirtti. Açıklamalarına devam eden Özbir, İdris Koçovalı karakterinin, babası Kürt İdris’in hayatından esinlendiğini onayladı. En yakın zamanda ‘’Çukur’’ dizisinin senaristi ile görüşeceğini ve bu gizli bilgileri kimden aldığını öğrenmek için iletişime geçeceğini söyledi.

  3 34 300x159 - Çukur’un İdris Koçovalı’sı, Kürt İdris çıktı!

  Kürt İdris’in hayatı ve İdris Koçovalı ile benzerlikleri

  Doğum yeri Kars olan Kürt İdris, 1937 senesinde İstanbul’a gelerek, Aksaray’da bir lokantada komi olarak işe başlar. 6 yaşındayken annesi vefat eder ve dedesi tarafından büyütülür. ‘’Çukur’’ dizisinin ilk bölümlerinde ‘’İdris Koçovalı’’ karakteri bütün gücüne ve yaşına bakmadan pazarcılık yapması ile benzerlikler silsilesi başlar. İdris Koçovalı karakteri, çukurda uyuşturucuya ‘’hayır’’ diyor. Duyumlara göre Kürt İdris’inde uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklara ömrü boyunca karşı olduğu söylenmektedir.

  Çukur dizisinin 1. bölümünde Bülent Ersoy, İdris Koçovalı’ya özel olarak konser veriyor. Kürt İdris’inde yaşadığı zamanlarda Bülent Ersoy’a hayranlığı ve zaman zaman özel olarak konser verdiği bilinir. Ayrıca Kürt İdris, sanat camiasından Yılmaz Güney ve İbrahim Tatlıses ile de özel dostluklara sahip olduğu söylenir. Televizyon sunucusu Esra Erol’un da kayınpederi olan Kürt İdris, 2002 senesinde akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetmişti.

  Ayrıca söylentilere göre, Kürt İdris’in hayatı kısa bir zaman sonra film olacağı söyleniyor.

   

   

  1 300x300 - Çukur’un İdris Koçovalı’sı, Kürt İdris çıktı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Toprak dedi ki:

   Çukur dizisi gerçekten çok iyi tuttu. Son zamanlarda büyük reyting kazanan dizilerden biri oldu. İdris Koçovalı karakteri oyuncusuna çok yakışmış. Kürt İdris’in hayatı benziyor mu yoksa benzemiyor mu bilemiyorum ancak dizinin şu anda 1 numara olduğu kesin.

  2. RIFAT dedi ki:

   VALLAHA ÇOK BENZİYOR ERCAN KESAL ANNESİ VEFAT ETTİ KÜRT İDRİS İN ANNESİ VEFAT ETMİŞ VALLAHİ BİLLAHİ BENZİYOR İDRİS KOÇOVALI VE İDRİS ÖZBİR VALLAHA İKSİNİN HAYATI ÇOK BENZİYOR

  BİR YORUM YAZ