son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Diziden Lezbiyen Olma Nedeniyle Çıkarıldım!

  Diziden Lezbiyen Olma Nedeniyle Çıkarıldım!

  Diziden Lezbiyen Olma Nedeniyle Çıkarıldım!

   

  ‘’Avlu’’ adlı ‘’Orange is the New Black’’ isimli dizisinin Türkiye uyarlaması dizi de kovulan oyuncu, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Nil Makaracı kovulmasının nedeni ile ilgili açıklamasında ‘’ Lezbiyen olduğum için kötü sözlere maruz kaldım ve LGBT bir şeyler yazmam nedeniyle diziden kovuldum.’’ dedi. Dizinin yapımcısı Limon Yapım ise yapılan açıklamalara ait iddiaların asılsız olduğuna dair açıklama yaptı.

   

  Star TV’de yayınlanacak Avlu dizisi…

  ‘’Avlu’’ adlı dizi önümüzdeki günlerde Star TV ekranlarından izleyicisi ile buluşacak ama dizi başlamadan yapılan açıklamalar nedeniyle olay yarattı. Diziden kovulan Nil Makaracı sosyal medya üzerinden ‘’ Nil Makaracı ben, çok isteyerek ve heyecanla rol aldığım Avlu dizinden yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından 21 Mart tarihinde çıkartıldım! Ajansımın bana LGBT bireylerinin oynadığı bir dizi başlıyor şeklinde açıklama yaparken homofobik tavırlarla lezbiyen olduğum gerekçesiyle kovuldum!’’ diyerek bir tartışmaya neden oldu.

  Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Makaracı ‘’ Başka bir geçerli neden yok’ Merve Çolak kendisi iletti ve ‘Sen LGBT’lerle uyarıma rağmen konuşmuşsun ve lezbiyenlikle ilgili yazılar yazıp yayınlamışsın’ dedi ve çok isteyerek başladığım işimden kovuldum. Hem maddi ve hem de manevi çöküş içerisindeyim, iki gündür sadece ağlıyorum. Avlu dizisinin reklamı Gmag tarafından LGBT’ler üzerinden yapıldı ve kendilerinin bu durumdan haberleri dahi yok ama bana bu süreçte çok destek oldular. Beni seven ve her daim yanımda olan başta canım annem, arkadaşlarımdan ve sevenlerimden özür diliyorum. Dizide olamayacağım, acı bir gerçekle yüzleştim. Beni affedin, görüşmek umuduyla. Saygı ve sevgilerimle…’’ şeklinde sözlerini bitirdi.

   

  Açıklama Limon Yapım’dan tarafından yapıldı

  Limon Yapım yapılan açıklamalara dair asılsız derken, açıklamasına ‘’ Avlu dizi kadrosunda yer alan Nil Makaracı’nın yaptığı açıklamalar asılsız olup, bölüm oyuncusu olarak kadroya dahil edilmiş ve cinsel tercihi etkili olmamıştır. Cinsel tercihi dışından dolayı diziden çıkarılmayan Makaracı, set disiplinine uygun olmayan davranışları nedeniyle diziden çıkarılmış ve kendi hesabından yaptığı açıklamaların gerçekle bir bağlantısı yoktur. Oyuncunun yaptığı açıklamalar ve yapılan haberlerin bizimle bağlantısı bulunmamaktadır. Kamuoyuna duyurulur.’’ açıklaması ile suçlamaları kabul etmedi.

   

   

   

  1 300x300 - Diziden Lezbiyen Olma Nedeniyle Çıkarıldım!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ