son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  2018 EKPSS sınav sonuçları için kesin tarih belli oldu

  2018 EKPSS sınav sonuçları için kesin tarih belli oldu

  2018 EKPSS sınav sonuçları için kesin tarih belli oldu

  22 Nisan 2018 Pazar günü ÖSYM tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) yapıldı. EKPSS sınavına girip ter döken vatandaşlar sonuçların açıklanmasını heyecanla bekliyor.

  ÖSYM resmi internet adresinde yapılan açıklamaya göre, 22 Nisan Pazar günü tüm illerde tek oturumla yapılan EKPSS sınav sonuçları 17 Mayıs 2018 Perşembe günü açıklanacak. Kura başvuruları ise, sonuçlar açıklanmadan 02-16 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

  Adaylar, EKPSS sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

  EKPSS’ye kimler girebiliyor?

  2018- EKPSS, engelli adayların memur olması amacıyla iki yılda bir yapılan sınavdır. Sınava ortaöğretim kurumları ve yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan ya da EKPSS geçerlilik süresinde mezun olabilecek engelli adaylar başvurabilir. Birden fazla öğrenim düzeyi mezunu olan engelli aday,  mezun olduğu en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmalıdır. EKPSS, yapıldığı yıldan itibaren iki yıl süre ile geçerlidir.

  EKPSS için adaylarda aranan özellikler

  Sınav sonuçları açıklamadan önce kura başvurusunda bulunan adayların;

  • İlkokul, ortaokul, ilköğretim,
  • Özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olması ya da son başvuru tarihi ile mezun olabilecek durumda olması gerekir.
  • Kura yöntemiyle yerleşmeyi tercih eden adayların her bir EKPSS geçerlilik süresi sadece bir kez başvuru yapabilir. Dönem içerisinde yapılacak yerleştirmeler için, başvuruları kayıt altına alınan engelli adaylar başvurabilir.

  1 300x300 - 2018 EKPSS sınav sonuçları için kesin tarih belli oldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ