son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  2018 KPSS Lise sınav ve başvuru tarihleri belirlendi

  2018 KPSS Lise sınav ve başvuru tarihleri belirlendi

  2018 KPSS Lise sınav ve başvuru tarihleri belirlendi

  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavına girerek memur olmak isteyen adaylar çalışmaya sınav için devam ederken; sınav tarihinin ne zaman olacağının açıklanmasını merakla bekliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımı için yapılan KPSS lise sınavı iki yılda bir yapılırken; sınav tarihi genellikle sonbahar aylarında oluyor.  2018 yılı içersinde yapılacak KPSS Lise sınav tarihini merakla bekleyen adaylar için ÖSYM sınav tarihi ve başvuru tarihlerini açıkladı.

  Yine sınav sonbaharda…

  KPSS Ortaöğretim lise ve önlisans mezunlarının memur olması amacıyla yapılan sınav olup, KPSS B grubu ortaöğretim sınav tarihi 7 Ekim 2018 Pazar günü ÖSYM tarafından yapılacak.

  2018 yılı KPSS Lise sınav başvuruları 3 Temmuz 2018 Salı günü başlayacak ve 9 Ağustos 2018 Perşembe günü bitecek.

  Adaylar sınav başvurusu yapmadan önce ilk olarak; sınav ücretlerini yatıracak ve sınav başvuru kılavuzunda belirtilmiş ilmeleri yaparak başvurusunu tamamlamış olacak. Başvuru için sınav ücretinin yatırılması yeterli olmamaktadır.

  Online olarak bireysel başvuru yapacak adaylar, başvuruların tam olarak tamamlanması için onay kodu ile sisteme giriş yapması gerekiyor. Ardından başvuru ekranında yer alan “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasını görmelidir. Daha sonra ise kayıt bilgilerinin yer aldığı aday başvuru evrakının bir dökümünü mutlaka almalıdır.

  Başvuru Merkezi aracılığı ile sınav başvurusunda bulunan adaylar ise; aday başvuru kayıt bilgilerini kontrol amacıyla görevli tarafından verilen çıktıyı kontrol edecek. Kontrol sonrası ‘’Onay Kodu’’ görevliye bildirilerek; başvuru tamamlanacaktır.

  KPSS Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  KPSS lise 7 Ekim 2018 Pazar günü yapılacak ve sonuçlar 8 Kasım 2018 Perşembe günü ÖSYM internet adresi üzerinden öğrenilecek; adaylara posta yoluyla bildirim yapılmayacak.

  1 300x300 - 2018 KPSS Lise sınav ve başvuru tarihleri belirlendi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ