son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  2018 Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır?

  2018 Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır?

  2018 Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim takvimi açıklandı, seçmenler nerede oy kullanacağına dair araştırmalara başladı. YSK, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine yönelik detayları açıkladı.

  Erken seçimi başlarken, seçimlerde nerede oy kullanacakları öğrenmek isteyenler YSK resmî sitesinde yoğunluğa neden olurken; yurt içi seçmen kütüğü listeleri 2 Mayıs 2018 Çarşamba 2018 günü saat 8:00’de askıya çıkarılacak. Seçmen listeleri, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 17:00’da askıdan indirilecek. Vatandaşlar, YSK resmi internet sitesinden ya da e-Devlet üzerinden seçim ile ilgili bilgilerini detaylı olarak öğrenebilecek.

  2018 Seçmen kaydı ve sandık sorgulama sayfası

  YSK resmi sitesine giriş yapıldıktan sonra ”T.C. Nüfus Cüzdanı” ya da ”T.C Kimlik Kartı’’ sorgulamalarından uygun olan seçilerek; istenilen bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Bilgi doldurulması sonrası, resim doğrulama bilgileri girilerek; oy kullanacağız yer, seçmen kaydı ve sandık numarası gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

  E-Devlet aracılığıyla seçmen Kaydı ve sandık Sorgulama

  E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonu tıklanır ve TC. Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapılır. Giriş sonrası, oy kullanacağız yer, sandık numaranız ve seçmen kaydınız dahil tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bu şekilde sorgulama yapmak için bir e-Devlet şifreniz mevcut değilse; PTT şubelerinden 2 TL ödeyerek e-Devlet şifrenizi alabilir ve sisteme giriş yaparak seçmen bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  1 300x300 - 2018 Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır?

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ