son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  8 Yıl Boyunca Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulundu

  8 Yıl Boyunca Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulundu

  8 Yıl Boyunca Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulundu

   

  Oğuz Ş. Antalya’nın Manavgat ilçesinde 9 yaşından beri öz kızına cinsel istismar suçundan 30 yıl hapse mahkum edildi. 

  2009 ve 2017 yılları arasında değişik zamanlarda öz kızına cinsel istismarda bulunan baba ile yaşadıklarını 17 yaşındaki A.Ş önce arkadaşlarına anlattıktan sonra, durumu annesiyle de paylaştı.  Anne kızını da alarak polise giderek Oğuz Ş. hakkında şikayette bulundu. A.Ş ‘nin psikolojisinin bozuk olduğu için destek aldığı adli tıp raporlarında belirtildi. 41 yaşındaki Oğuz Ş. polis tarafından gözaltına alındıktan sonra, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

  cinsel istismar 300x165 - 8 Yıl Boyunca Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulundu

  Bakanlık davaya müdahil oldu

  Manavgat 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi‘nde devam eden duruşmalarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müdahil olarak A.Ş.’nin ifadesi psikolog bilirkişi desteğiyle alındı. Anne M.Ş kızının psikolojik destek aldığını ve Oğuz Ş.’nin kendisinden de uygun olmayan isteklerde bulunduğunu ve şikayetçi olduğunu söyledi.

   

  Mağdur olan kızın arkadaşı ve kardeşi de davada ifade verdi

  Duruşmada A.Ş.’nin kardeşi M.Y. Ş.’de ifade verirken, arkadaşı İ.Y. ‘’ İlk başta babası olduğunu söylemeden cinsel istismara uğradığını ama daha sonra bu kişinin babasının olduğunu ifade etti.’’ diyerek tanıklık etti.

   

  Baba ‘’İftira atıyor’’ dedi

  Oğuz Ş. Duruşmada verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, kendisine iftira atıldığını ve kendine kumpas kurulduğunu belirtti. Son söz olarak Oğuz Ş. ‘’ 2013 yılında kızımı çok kötü dövdüm hatta ağzını ve burnunu kırdım, şu an intikam almak için iftira atıyor. 1600 kişilik yurtta görev yaptım böyle bir olaya adım bile karışmadı.’’ dedi.

  Duruşma sırasında Savcı, sanığın kendi öz kızına cinsel istismarda bulunduğunu, sanığın ifadesinin sadece kurtulmak amaçlı verildiğini ve tanık beyanlarından da sanığın suçu işlediği ve adli tıp raporlarında da durumun belirtildiğini söyleyerek ‘’ Birden fazla nitelikli cinsel istismar suçu’’ ile gerekli cezanın verilmesini talep etti.

   

  Mahkeme 30 yıl hapis cezası verdi

  Mahkeme verilen aranın ardından kararını açıklarken Oğuz Ş. isimli sanığın ‘’çocuğa nitelikli cinsel istismar’’ nedeniyle 20 yıl hapis cezası verildiğini belirtirken birinci dereceden akrabasına suçu işlemesi nedeniyle cezayı yarısı oranında artırarak 30 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti suçu birden fazla kez işlediği için suçu 45 yıla çıkarırken süreli hapis cezalarının 30 yıldan fazla olmaması nedeniyle temyiz yolu açık olarak baba Oğuz Ş.’yi 30 yıl hapis cezasına mahkum etti.

  1 300x300 - 8 Yıl Boyunca Öz Kızına Cinsel İstismarda Bulundu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ