son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  802 ejderha yumurtası Atatürk Havalimanı’nda operasyonla ele geçirildi

  802 ejderha yumurtası Atatürk Havalimanı’nda operasyonla ele geçirildi

  802 ejderha yumurtası Atatürk Havalimanı’nda operasyonla ele geçirildi

  802 ejderha yumurtası Atatürk Havaalanı’na düzenlenen operasyon sayesinde ele geçirildi. Yurda sokulmak istenen ejderha tavuğu yumurtaları, kuluçka makinelerine konularak civciv çıkarılması sağlanacağı öğrenildi. Operasyon sırasında 3 kişi gözaltına alınılırken Vietnam kökenli oldukları öğrenilen ejderha tavukların tanesinin 2 bin dolar olduğu öğrenildi.

  Vietnam gelen üç kişi dikkatleri üzerine çekti

  İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından Vietnam’dan gelen üç kişi dikkatleri çekmelerinden dolayı takibe alındı. Atatürk Havaalanı’nda belli bir süre takip edilen üç kişi, bavullarının aldıkları anda yakalandı. Adları Fatih B., Murat B. ve Murat T. Olan üç kişi bavulları aldıkları anda göz altına alındı. Bavullar açıldığı anda da içerisinde kırılmaması için özel paketlenmiş 802 yumurta bulundu.

  Amaçları civciv çıkarmaktı

  Bulunan yumurtalar araştırıldıktan sonra Vietnam kökenli ejderha tavuk yumurtası olduğu anlaşıldı. Sanıklar ifadelerinde yumurtaları kuluçka makinesine koyarak, civciv elde edeceklerini belirttiler. Dong Tao tavuğu adı verilen Vietnamlı ejderha tavukların satış fiyatının 2 bin dolar olduğu öğrenildi. Üç şahıs Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet etmeleri nedeniyle gerekli işlemler yapılacak.

  1 300x300 - 802 ejderha yumurtası Atatürk Havalimanı'nda operasyonla ele geçirildi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ