son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Almanya, Çavuşoğlu’na Söz Hakkı Vermedi

  Almanya, Çavuşoğlu’na Söz Hakkı Vermedi

  Almanya, Çavuşoğlu’na Söz Hakkı Vermedi

   

  Almanya’da KRV eyaleti, Solingen saldırısının yıldönümü olduğunu öne sürerek, programa davetli olarak gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, seçim ile alakalı bir konuşma yaptırmayacağını belirtti.

  Solingen saldırısının 25. yıldönümü nedeniyle 29 Mayıs 1993’te Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti parlamentosunda, Çavuşoğlu’nun icabet edeceği bir anma töreninin olmayacağı ifade edildi. Eyalet parlamentosu İhtiyarlar Heyeti’nin bu yönde aldığı karar, Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeşiller partililer tarafından da kabul gördü.

   

  Alman haber ajansı Deutsche Welle da yayımlanan habere göre, Düsseldorf şehrindeki eyalet parlamentosunun aldığı kararı Sosyal Demokrat ve Yeşiller milletvekillerinin de kabul ettiğini söyledi. Çavuşoğlu’nun parlamentoda konuşma yapması konusunda cuma günü görüştüklerini ve konuşma yapmaması sonucuna vardıklarını söyledi.

   

  DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’NUN TÖRENE KATILMASINI İSTEDİ

   

  Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Hristiyan Demokrat Birlik partili Başbakanı Armin Laschet, Solingen saldırısında ölen gencin ailesi üzerine düzenlenecek olan törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na davet iletmişti.

   

  TÖREN SİYASİ PARTİ KAVGASINA DÖNÜŞTÜRÜLEMEZ

   

  Christian Wiermer, Solingen saldırısının yıldönümü töreninin, siyasi parti çekişmelerine yer olmaması gerektiğini açıkladı. Wiermer, 29 Mayıs 1993’te gerçekleşen saldırının ne Almanya ne de Türkiye’deki seçim için siyasi bir şeye dönüştürülemeyeceğini belirtti.

   

  SOLİNGEN SALDIRISINDA TÜRK AİLEDEN 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Solingen şehrinde 29 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan törene katılacağını belirtti. Almanya’nın Solingen şehrinde, 29 Mayıs 1993’ de aşırı sağcılar, Türklerin yaşamış olduğu bir bina kundaklamış, çıkan yangında ise Genç ailesinden beş kişi hayatını kaybetmişti.

  1 300x300 - Almanya, Çavuşoğlu’na Söz Hakkı Vermedi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ali kemal dedi ki:

   Bu almanya da kendisini ne zannediyor anlamıyorum. Siz kimsiniz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanına söz hakkı vermiyorsunuz. Tarihiniz utançlarla, rezilliklerle dolu bir ülkesiniz. Türkler sayesinde kalkındınız şimdi adam mı zannediyorsunuz kendinizi…

  BİR YORUM YAZ