son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ameliyat Sırasında Vücutta Tel Unutuldu

  Ameliyat Sırasında Vücutta Tel Unutuldu

  Ameliyat Sırasında Vücutta Tel Unutuldu

  İzmir mahkemesi tarafından verilen karar sonucunda, ameliyat esnasında vücutta tel unutulmasından dolayı hastaya 30 bin lira tazminat ödenmesi kararı aldı

  Ameliyat sırasında vücudunda “kateter teli” unutulan kadın hasta, hastaneye 30 bin lira değerinde tazminat davası açtı. İzmir 2. İdare Mahmesi tarafından verilen karar da kadın haklı bulundu ve tazminat davası kabul edildi. Bunun sonucunda, Sağlık Bakanlığı kadın hastaya 30 bin TL ödeyecek.

  Hacer Yıldırım, Kütahya’ya bağlı Simav ilçesinde yaşıyor. 2015 yılında, İzmir’de bir hastaneye giderek ameliyat olmuştu. Ardından geçen 3 yıl sonra vücudunda şiddetli ağrılar meydana gelmeye başladı. Artan ağrılar sonrası hastaneye giden Hacer Yıldırım’a ameliyat sırasında vücudunda tel unutulduğunu, bu telin herhangi bir ameliyat ile alınamayacağı için ömür boyu vücudunda kalacağı söylendi. Kadın hasta, duydukları sonrası İzmir 2. İdare Mahkemesine giderek dava açtı.

  Adli Tıp Kurumunun hazırladığı raporda, hastanın geçirdiği ameliyat sonrası vücudunda unutulan telden dolayı ömür boyu kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaya mecbur kalacağını ve hayatı bir tehlike oluşturmayacağını belirtti fakat bu maddelerinin vücut içerisinde damarlara zarar vereceğini ve tıkanıklık ihtimali oluşturacağını açıkladı. Bunun ardından ise herhangi bir yeni müdahalenin, tamamen hastanın kendi iredesine bırakılması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda bu durumun hastada riskli bir durum oluşturmadığı ve ilaçlar ile tedavi edileceğini dile getirdi. Öte yandan İzmir Mahmesinde verilen karar da ise hastaya ameliyat sırasında gerekli ilgi ve titizliğin gösterilmediği için bunun sonucu olarak da hastaya 30 bin TL tazminat ödenmesi kararını verdi.

  1 300x300 - Ameliyat Sırasında Vücutta Tel Unutuldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nuriye dedi ki:

   Kesinlikle unutma falan yok. Bunu yapan doktor bilerek hastanın içerisinde bırakmıştır. Koskocaman bir şey nasıl hastanın midesinde unutulamaz. Çok ayıp bir şey bunca yıl okuyup doktor oluyorsun ama insanlık sıfır

  BİR YORUM YAZ