son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Aytun Çıray: ‘’Yargıtay tarafından verilen listede İYİ Parti de var.’’

  Aytun Çıray: ‘’Yargıtay tarafından verilen listede İYİ Parti de var.’’

  Aytun Çıray’dan açıklama: ‘’Yargıtay tarafından verilen listede İYİ Parti de var.’’

   

  İYİ Parti Genel Sözcüsü Aytun Çıray merak edilen soruyu cevapladı. İYİ Parti’nin 24 Haziran seçimlerine katılabileceği belli oldu.

  İYİ Parti’nin erken seçimlere katılıp katılamayacağına dair en çok merak edilen soru Aytun Çıray’ın, “Yargıtay tarafından verilen listede İYİ Parti var ve böylelikle seçimlere katılacağımız tescillenmiş oldu.’’ dedi.

   

  Açıklamada yer alan ifadeler…

  İYİ Parti Genel Sözcüsü Aytun Çıray ‘’YSK tarafından, Sayın Sadi Güven’in belirttiği gibi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan partilerin sicil ve dosyalarını tutan ve denetimlerini yaptığı için 24 Haziran 2018 tarihindeki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı olan parti listesi istenmişti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, konu ile bilgi ve belgeleri inceleyerek 20.04.2018 saat 17.00 ‘de YSK’ya yeterliliğe sahip pati listelerini teslim etmiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından YSK´ya verilen listede, önceden seçimlere katılma hakkı olan dokuz partinin yanında İYİ Parti eklenerek yeni liste teslim edilmiştir. Böylelikle 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine İYİ Parti’nin katılma hakkı da tescil edilmiş oldu.’’ sözleri ile merak edilen sorunun cevabı verilmiş oldu.

  24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine İYİ Parti dahil olmak üzere on parti katılabiliyor. Şimdi gözler partilerin Cumhurbaşkanı adaylarında…

  1 300x300 - Aytun Çıray: ‘’Yargıtay tarafından verilen listede İYİ Parti de var.’’

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ