son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika… ABD ve müttefikleri Suriye’yi vurdu

  Son Dakika… ABD ve müttefikleri Suriye’yi vurdu

  Beklenen Saldırı Gerçekleşti. ABD ve müttefikleri Suriye’yi vurdu

  Televizyonlar yayınlarını kesti ve Batılı ülkeler, Suriye’ye ait askeri tesislerini, füzelerle hedef aldı.  Başkent Şam’da şiddetli patlama sesleri duyulurken, gökyüzünü füzeler ışıkları ile aydınlattı. Rusya tarafından verilen bilgiye göre; Suriye rejimine ait olan hava savunma sistemleri saldırı ile birlikte harekete geçerek, birçok füze havada imha edildi.

  Türkiye saldırıya destek verirken;  ‘’ İnsanlığın vicdanına tercüman olan bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz.’’ dedi.

  Rusya saldırılara çok sert tepki gösterdi

  Rusya saldırılara yönelik sert tepkiler gösterirken; Washington Büyükelçisi Antonov Rusya adına açıklama yaparken, “Eylemler karşılıksız kalmayacak’’ dedi.  İran ise saldırı ile ilgili, “Saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve tabiî ki saldırının bölgesel sonuçlarının olacağının da bilinmesini istiyoruz.’’ dedi.

  ABD Başkanı Trump operasyonu dünyaya duyurdu

  ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da basın açıklaması yaparak saldırıyı dünyaya duyurdu.  ‘’Saldırı emri tarafımdan verildi ve bu konuda desteklerinden dolayı İngiltere ve Fransa’ya teşekkür ederim. ‘’dedi. ”

  Suriye’ye karşı saldırı ABD, Fransa ve İngiltere işbirliği içerisinde gece yarısı başladı ve ilk operasyon ile ilgili haber FOX News tarafından verildi. FOX News haberinden birkaç dakika sonra da ABD Başkanı ekranların karşına geçerek haberi doğrulardı ve o anda dünyadaki bütün haber kanalları canlı yayına geçti.

  1 300x300 - Son Dakika... ABD ve müttefikleri Suriye'yi vurdu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ