son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Etiler Polis Meslek Yüksekokulu Arazisi Satışa Çıkarılıyor…

  Etiler Polis Meslek Yüksekokulu Arazisi Satışa Çıkarılıyor…

  Etiler Polis Meslek Yüksekokulu Arazisi Satışa Çıkarılıyor…

  Etiler Polis Meslek Yuksekokulu 1 300x169 - Etiler Polis Meslek Yüksekokulu Arazisi Satışa Çıkarılıyor…

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Etiler’deki Polis okulu arazisi için ihale düzenleyecek ve araziye 1,3 milyar lira değer biçilirken ihale günü 4 Nisan 2018 olarak belirtildi. İstanbul’un en güzel yerinde bulunan arazinin büyüklüğü 31 bin 885 metrekare olup, yüksekokul için Emniyet Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan anlaşmayla, Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmiştir ve bugün itibarıyla Resmi Gazete’de ihale duyurusu yayımlanmıştır.

  İmar planına bakıldığında arazinin 18 bin 686 ve 13 bin 199 metrekare olmak üzere toplam 31 bin 885 metrekare olduğu, kısmen ticaret ve hizmet alnı, kısmen park alanı ve kısmen de yol alanı olarak arazinin kullanım alanları belirtiliyor.

  Arazinin yükseklik izni serbestliği ve emsali 2.5 olması nedeniyle %40’ında yapılaşmaya gidilebilecek. Taşınmaz için belirlenen muhammen bedel 1 milyar 356 milyon 600 bin + KDV olarak belirlenirken, ihalede 40 milyon 698 bin liralık geçici teminat isteniliyor.

  İhale şartnamesi 5 bin liraya alınabilecek

  İhale, kapalı teklif usulü gerçekleştirilecek olup, ihale şartnamesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 5 bin lira bedelle tahsil edilebilecek. Getirilen mali kriterler doğrultusunda teklif verecek firmaların 2017 yılında minimum 1 milyar 200 milyon ciro elde etmiş olması gerekiyor. Aynı zamanda teklif sunacak firma ya da kişilerin, kamu veya özel sektöre kendilerine ait tek bir iş olarak minimum 180 bin metrekarelik komple bina tamamlamış olduklarını gösteren belgelerde başvuruda sunulması gerekiyor.

  1 300x300 - Etiler Polis Meslek Yüksekokulu Arazisi Satışa Çıkarılıyor…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ