son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Hafta Sonunda 1,5 Ton Ciğer Satıldı

  Hafta Sonunda 1,5 Ton Ciğer Satıldı

  Hafta Sonunda 1,5 Ton Ciğer Satıldı  23 Nisan’da Şehre gelen vatandaşlar, Edirne’nin meşhur tava ciğerini yemek için  saatlerce uzun kuyruklarda beklediler. Hafta sonunda 1,5 tonun üzerinde ciğer satılması ne denli istek ve kalabalığın olduğunu gözler önüne seriyor.

  23 Nisan ile hafta sonu tatilinin bir araya gelmesi ile Edirne, yerli ve çoğunlukla her hafta sonu uğrayan Bulgar’larının akınına uğradı. Yerli vatandaşlar başta Mimar Sinan’ın Ustalık eseri olan Selimiye Camisi olmak üzere şehrin tarihi ve turistik alanlarına yoğun ilgi gösterdi. Şehrin meşhur tava ciğeri de başta yerli turistler olmak üzere gelen herkesin ilgisini çekti. Bundan dolayı ciğercilerin önünde uzun kuyruklar oluştu.  Saatlerce sırada bekleyen vatandaşlar hemen dikkat çekiyor. Otel ve pansiyonların hınca hınç dolduğu şehirde, sadece hafta sonu 1,5 ton civarında ciğer satıldığı söylendi.


  “Talebe yetişemiyoruz”  Bahri Dinar, Edirne’ye ciğer yemek için gelenlerin sayısında birdenbire artış olduğunu ve bu nedenle de müşterilere ciğer yetiştiremediklerini belirtti. Dinar, “Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden
  sırf ciğer yemek için gelen vatandaşlar var. Bunun sonucuda ciğer turizmi oluştu. Ve bununla birlikte de gastronomi turizmi ortaya çıkmış oldu. Yetişememek  bizim için çok tatlı ve hoş bir telaş. Her gelen misafiri ağırlamaya çalışıyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz dedi.

  Ciğercilik yapan Erdal Akgün, gelen isteklere yetişebilmek için soğuk bir  depo kurarak daha önce hazırladıkları ciğerleri bu depoda stoklarını belirtti.

  Bir ciğer için bu kadar zahmete katlanılır mı ? Bunun cevabını da siz okuyucularımıza bırakıyoruz..

  1 300x300 - Hafta Sonunda 1,5 Ton Ciğer Satıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ