son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Halkalı Sirkeci Banliyö hattı test sürüşleri havadan görüntülendi!

  Halkalı Sirkeci Banliyö hattı test sürüşleri havadan görüntülendi!

  Halkalı Sirkeci Banliyö hattı test sürüşleri havadan görüntülendi!

   

  Havadan görüntülenen Halkalı-Sirkeci Banliyö hattı için yapılan test sürüşleri güzel görüntülere neden oldu. Test deneme sürüşlerine test lokomotifleri başladı ve denetlemeler hat güzergahında bütün hızıyla devam ediyor.

  Yüksek hızlı tren İstanbul Anakara hattına entegre edilmek için kapatılan Halkalı-Sirkeci arasındaki banliyö hattındaki çalışmalarda sona gelindi. Güzergâh üzerinde test lokomotifleri sürüşlerine başladı. Denemeler sırasında yapılan çalışmalar havadan da görüntülendi.

   

  Kapatılan banliyö hatları…

  Sirkeci-Halkalı ile Söğütlüçeşme – Gebze arasında bulunan banliyö hatları, yüksek hızlı tren projesine İstanbul Ankara hattına entegrasyon için kapatılmıştı ve ardından gerekli çalışmalara başlandı. Çalışmalar sona yaklaşılırken 2018 yılının sonunda faaliyete geçecek hat ile ilgili ilklerde yaşanmaya başladı. Hat boyu test lokomotifleri denemeler yaparken, raylar üzerinde ilerleyen lokomotifler ile ilgili düzenlemeler yapılmaya devam ediyor.

   

  Halkalı’ya kadar uzatılacak güzergah çalışmaları

  Ankara’dan, İstanbul Pendik’e kadar gelen tren yolu Marmaray’ın yapılması ile entegrasyon sayesinde Halkalı’ya kadar uzatılması hedeflendiği için bazı hatlar kapatılmıştı. Düzenlenen güzergahtaki çalışmaların son hali ile lokomotiflerin yaptığı test sürüşleri havadan görüntülendi. Halkalı Sirkeci arasında devam eden banliyö tren hattının kontrolü için test tren güzergahında düzenlemeler Marmara’ya kadar olan ve güzergah üzerinde bulunan istasyonların büyük bir bölümünde düzenleme çalışmaları bitirildi.

  2018 yılının sonuna yetiştirilmesi planlanan güzergahlara yönelik çalışmalara yönelik havadan alınan görüntüler sayesinde büyük bir bölüme yönelik çalışmaların bittiği ve test sürüşlerin yapıldığı gözlemlendi.

  1 300x300 - Halkalı Sirkeci Banliyö hattı test sürüşleri havadan görüntülendi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ