son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’ndaki değerli piyano depoya kaldırıldı

  Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’ndaki değerli piyano depoya kaldırıldı

  Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’ndaki değerli piyano depoya kaldırıldı

   

  Beykoz’da meydana gelen gemi kazasında Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı hasar görürken içerisindeki değerli piyano, yalıdan uzaman bir ekiple çıkarılarak depoya götürüldü.

  Malta bayraklı bir geminin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı, dünyada sadece 3 tane bulunan bir piyanoya ev sahipliği yapıyordu.  Çok yüksek bir maddi değerinin olduğu belirtilen piyona taşınırken büyük bir titizlik gösterildi. Sabahattin Akyol, ‘’Özel ve değerli eşya taşımacılığı’’ yapan firmanın sahibi olarak ‘’Alman malı çok pahalı bir piyona ve değeri 350 bin- 400 bin civarında… Biz bu tür ürünlerde her zaman önce kontrol yapıyoruz ve piyano yalının hasar almayan bölümünde olduğu için piyanoda sorun yoktu.’’ dedi.

   

  Yalının ağır hasarlı olduğu ve denize…

  Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nda dün İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı. Kaza sonrası yalının temelinin sarsıldığı ve ağır hasarlı olduğu ve denize kaydığı bildirildi.

  Kaza hakkında konuşan Türk Kılavuz Kaptanları Derneği Başkanı Saim Oğuzülgen, “Kaza gerçekten çok hafif atlamış oldu. Eğer geminin karinesi yarılsaydı, bugün İstanbul Boğazı geminin yakıtından dolayı ciddi bir çevre kirliliği ile karşı karşıya kalacaktı.’’ dedi.

   

  Yunan şirketi teşekkür etti

  Malta bandıralı ‘Vitaspirit’ yük gemisi yalıya çarpması sonucu ciddi hasara neden oldu. Yük gemisinin sahibi olan Yunan şirketi ‘Vita Management’ kaza için üzgün olduklarını ve geminin ana makinesinde yaşanan sorundan kaynaklı rotasından çıktığı belirtti. Açıklamasında yardımlarından dolayı Türk makamlarına teşekkür edildi.

  1 300x300 - Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'ndaki değerli piyano depoya kaldırıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ