son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sahte Kart Dolandırıcıları İki Gece Kulübüne de Ortak Oldu

  Sahte Kart Dolandırıcıları İki Gece Kulübüne de Ortak Oldu

  İki gece kulübüne ortak olurken, herkesi dolandırdı

   

  Sahte kartlarla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen ve şebekeye ait olduğu tespit edilen farklı 13 adrese İstanbul’da operasyon düzenlendi, operasyonda yakalanan ele başının iki gece kulübüne ortak olduğu ve lüks bir hayat sürdüğü öğrenildi.

  Check-up hizmeti adı altında basılan sahte kartlarla milyonlarca liralık dolandırıcılık yapan şebeke operasyon sonucu ele geçirildi. Ele başları Aziz Tarhan T. Ve 13 kişi gözaltına alınırken, yapılan vurgunun değerinin yaklaşık 3 milyon lira olduğu belirlendi.

   

  ‘’Avukatlar aldığınız karta ödeme yapmazsanız devreye girecek’’

  Vatandaşlar, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı suç durusunda bulunarak zorla ve korkutularak SMS ile telefon aramaları yoluyla Check-up hizmeti altında dolandırıldıklarını bildirdi. Vatandaşların ihbarı ile başlatılan çalışmalar doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, şebekeyi tespit etti. Şebeke vatandaşı arayarak ‘’ Size sunulan Check-up hizmetinin bedeli 350 TL ve bunun ödemesi var.’’ diyor ve vatandaş böyle bir hizmet almadığını söylediği anda ‘’ Alınmış ve ödenmediği durumda avukatlar devreye girecek.’’ diyerek korkutuyor. Ödemeyi yapan vatandaşlara ise şebeke, hiçbir işe yaramayan sözde sigorta kartları gönderiliyor.

   

  Hem rezil oldular hem de dolandırıldılar

  Kartı alan fakat bir sağlık hizmeti alamayan vatandaş aranılarak, yeniden 350TL ile 500 TL arasında ödeme talep ediliyor ve vermek istemeyenlerden 2 bin lira hizmet parası adı altında bir ücret talep ediliyor ve ödenmemesi durumunda ‘’Avukat devreye girecek.’’ şeklinde tehdit ediyorlar. Aldıkları kart ile hastaneye giden vatandaşlar, ‘’Bu kart geçerli değil.’’ ifadesi ile karşılaşırken; mağdurlar hemen şikayette bulundular.

  Kağıthane’de çağrı merkezi olarak kullanılan bir adres ile birlikte 13 adrese de baskın düzenlendi.

   

  Ele başı lüks villada yaşam sürüyor ama üstünde kayıtlı bir şey yok

  Operasyonlar sırasında baskın yapılan adresler içerisinde yer alan bir villanın ele başı Aziz Tarhan T. ‘ye ait olduğu tespit edilirken lüks hayatına rağmen üzerinde bir mal varlığının olmadığı tespit edildi.

   

  Vatandaşları 6 yıldır dolandırıyorlar

  Şebeke ele başı Aziz Turhan T.’nin ilk şirketini eşinin adına kurduğu ve 6 yıldır dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Başta ele başı Aziz Turhan. T. Olmak üzere 13 kişi adliyeye gönderilirken; 5 kişi tutuklandı geriye kalan kişilere adli kontrol hükmü kararı verildi. Şebekenin mağdur ettiği insanlar üzerindeki çalışmalara polis ekipleri devam ediyor.

  1 300x300 - Sahte Kart Dolandırıcıları İki Gece Kulübüne de Ortak Oldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ