son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İlk Kez Su Faturası Ödeyecekler

  İlk Kez Su Faturası Ödeyecekler

  İlk Kez Su Faturası Ödeyecekler

  Baykan, Veysel Karani sakinleri yıllar sonra su faturası ödeyecek. Belediyenin 1994 yılında kurduğu beldede 2005 yılına kadar içme suyu şebekesi olmadığından dolayı çoğu kişi kendi imkanları ile buldukları suyu kullandı. 2005 yılında yürütülen çalışmalarla evlere şebeke çekildi. Fakat belde sakinleri bu suyu sadece 3 yıl kullanabildi. Çünkü şebeke 2008 yılında kesildi. Bu süre zarfında altyapı çalışmalarının bittiği beldede evlere tekrar içme suyu şebekesi yapıldı. Veysel Karani sakinleri 10 yıl aradan sonra içme suyuna kavuşurken, ilk kez su faturası ödeyecek.

  Baykan ilçesine bağlı olan Ziyaret Köyü, 1994 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Veysel Karani olarak yeniden isimlendirilerek belde statüsüne kavuştu. Bu tarihte kurulan belediye ile Veysel Karani sakinleri, 2005 yılına kadar çeşitli yerlerden, kendi gayretleri ile temin ettikleri suyla idare ettiler. 2005 yılında beldede bulunan hanelere içme suyu şebekesi verildi. 2008 senesinde ise şebekeden gelen suyun yetersiz kalması sebebiyle su tekrar kesildi.

  2008 senesinden beri içme suyunu kendi olanakları ile karşıladılar ve bu tarihe kadar da içme suyu şebekesi belde de olmadığından dolayı fatura da ödeyemediler. Fatura ödemedikleri için beldelileri sorumlu tutan bazı kesim, halktan çok belediyenin zaafları olduğu neticesine varmış olsalar sonuç çok daha iyi olabilirdi. Çünkü belde sakinleri ellerinden geleni yapmasına rağmen içme suyuna kavuşamamıştır. Bunun neticesinde kendileri bir yol bulmuştu.

  1 300x300 - İlk Kez Su Faturası Ödeyecekler

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ