son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İsviçre’de terör örgütü yandaşı yüzlerce kişi gözaltına alındı

  İsviçre’de terör örgütü yandaşı yüzlerce kişi gözaltına alındı

  İsviçre’de terör örgütü yandaşı yüzlerce kişi gözaltına alındı

  İsviçre‘nin başkenti Bern’de YPG/PKK yandaşları izinsiz gösteri düzenledi. İzinsiz gösteri düzenleyen terör örgütü yandaşlarına plastik mermi ile polis müdahale etti.

  Yıllardır İsviçre’de izinsiz gösteri düzenleyen terör örgütü yandaşları bu sefer Zeytin Dalı Harekatı’nı bahane ederek gösteri düzenledi. Polis tarafından sert müdahale ile karşılanan terör yandaşları polis tarafından gözaltına alındı. Bern polisi tarafından toplam 239 gösterici gözaltına altına alındı.

  Resmi kaynaklar doğrultusunda İsviçre basınında, internet haber siteleri ve son dakika internet haberleri gibi birçok yayın organında yer alan haberlere göre, dün akşam saatlerine 400 YPG/PKK yandaşı, yürüyüşe başladı. Bern Tren İstasyonu’ndan, Parlamento Meydanı’na yürüyüşe geçen terör yandaşları polis uyarılarını dikkate almadı. Belli bir süre sonra Bern şehir merkezinde şiddet içeren olaylar sergilenince; polis tarafından terör yandaşlarına müdahalede bulunuldu. Başkent merkezde bulunan binalara meşaleler ve sprey boyalar ile diğer malzemelerle zarar veren terör yandaşlarına polis plastik mermilerle müdahale etti.  Yüzlerce İşviçre Frank’ı zarara neden olan 63’ü kadın toplam 239 terör yandaşı kişi gözaltına alındı.

  İlk defa terör yandaşları tarafından yapılmadı

  Polisin müdahalesi sonucu dağılan terör yandaşları gece saatlerinde farklı bölgelerde şiddet eylemlerine devam etti. YPG/PKK yandaşlarının İsviçre’de ilk kez şiddete başvurmadıklarını, geçen şubat ayında da saldırıların olduğu basında yer aldı. Şubat ayı yapılan şiddet gösterileri Türkiye’nin Zürih Başkonsolosluğu’na yapılmıştı.

  Bugünkü haberler de manşet olarak yayınlanan bilgiye göre İsviçre’nin değişik kentlerinde Zeytin Dalı Harekâtı başladığından bu yana eylemlerde bulunan terör yandaşlarına polis ilk defa sert müdahalede bulundu.

   

  1 300x300 - İsviçre'de terör örgütü yandaşı yüzlerce kişi gözaltına alındı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ