son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
    

    İtiraf Ettiler: Türkiye’nin sözü geçiyor!

    İtiraf Ettiler: Türkiye’nin sözü geçiyor!

    İtiraf Ettiler: Türkiye’nin sözü geçiyor!

    Kadir Has Üniversitesi bünyesinde bulunan Yunan Profesör İfantis, Yunan gazetesinde Türkiye-Yunan ilişkilerini konu alan yazı ele aldı.

    Yunan yazar, Türkiye’nin Ege ilişkilerinde baskın olduğunu söyleyerek Yunanistan’ın daha az söz sahibi olduğunu dile getirdi.

    Uluslararası İlişkiler Profesörü Yunan yazar, ilişkilerin gidişatının ve geleceğinin tam anlamıyla Türkiye’nin elinde olduğunu söyledi. Bunlara ek olarak da bu durumun kısa süre içerisinde değişmesi gerektiğini savunan Yunan yazar, Yunanistan hükümetine; “Kendinize  has bir siyasi tutum sergileyin” şeklinde serzenişte bulundu.

    Yunan ve Türk Üniversite öğrencilerini karşılaştıran yazar, an itibari ile Yunan Üniversite öğrencilerinin Türk öğrencilere göre bir adım önde olduğunu vurguladı. Bunu yanısıra Türkie’de 4-5 tane Uluslararası düzeyde Üniversitesi olduğunu söyleyen yazar, bu Üniversitelerinin gün geçtikçe geliştiğine de yer veriyor.

    Türkiye’de bulunan Üniversitelerinin araştırma ve gelişme konusundaki çok sert bir tutum sergilediğini söyleyen İfantis, eğitime verilen destek konusunda ise Türkiye’nin Yunanistan’dan gece ile gündüz arasın kadar önce olduğunu belirtti.

    Çavuşoğlu Gündeme Oturdu

    Her iki ülkenin Dışişleri Bakanı, Çavuşoğlu ve Kocias birkaç gün önce bir araya gelmişti. Bu toplantıda açıklama yapan Mevlüt Çavuşoğlu, her iki ülkenin sınırları arasındaki mesafenin birkaç dakikalık uçuş kısalığında olduğunu belirterek Avrupa Birliğinin Kıbrıs ve Yunanistan lehine açıklama ve desteklerini dikkate almadığını Çünkü bunun hukaka aykırı bir davranış olduğunu söyledi. Bu açıklamasının ardından Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’da yeni bir gündem haline geldi.

    1 300x300 - İtiraf Ettiler: Türkiye'nin sözü geçiyor!

    33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

    BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
    ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
    1. samet dedi ki:

      Tabiki Türklerin sözü geçecek. Yunanlılar kim oluyor ki? Şunu herkes unutmasın bir Türk dünyaya bedeldir. İtaat etmeyi böyle öğretiriz bunlara…

    2. mert sarı dedi ki:

      ne sanıyor bunlar kendilerini? elbette bizim sözümüz geçecek. daha durun siz şu suriye meselesi bitsin sıra size de gelecek, eski OSMANLI’YI geri getireceğiz!

    3. yiğit alp dedi ki:

      İllet oluyorum arkadaş şu Yunanlılara. Hiçbir ülke bu denli deli etmiyor beni, bi taraflarına giyecek donları yok hala bize kafa tutuyorlar

    4. zeki dedi ki:

      Size de gününüzü göstereceğiz. Bu ne be kardeşim tüm dünya birleşmiş bizimle uğraşıyor. Ama az kaldı elbet görüşeceğiz

    5. hamido dedi ki:

      aga kudurmuş bunlar kudurmuş. yemin ediyorum Türk ordusu bir girse yunanistan’a 1 haftada diğer tarafından çıkar. bunlar kim oluyor da böyle kafa tutuyorlar. önce deliklerini kapatsınlar, uçan kuşa borçlular

    6. serdar dedi ki:

      Türkiye’nin sözü geçecek tabi ki… biz varken yunanlılara söz hakkımı düşer. işte böyle bazı gerçeklerin farkında olsunlar. Türk ile mücadele edemezler. Sirtaki yapmaya benzemez bu işler, herkes haddini ve hududunu bilecek.

    BİR YORUM YAZ