son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kırmızı listede yer alan terörist öldürüldü

  Kırmızı listede yer alan terörist öldürüldü

  Kırmızı listede yer alan terörist öldürüldü

   

  Ağrı Dağı’nda düzenlenen operasyon sonucunda PKK’lı terörist Yusuf Şek, etkisiz hale getirildi. Yusuf Şek’in Aranan teröristler listesinde olduğu ve kırmızı kategoride yer aldığı ortaya çıktı.

  6-16 Nisan tarihlerinde Ağrı İl Jandarma Komutanlığı tarafından Ağrı Dağı ve civarında yürütülen hava destekli operasyonda 1 sağ, 16 ölü terörist ele geçirildi. Güvenlik güçlerince kimlik belirleme çalışmalarına başlanmıştı.

   

  Mavi ve kırmızı listelerde yer alan teröristler öldürüldü

  Öle geçirilen teröristlerin kimlik tespitleri yapılırken; ölü teröristlerden birinin ‘’Serhat eyaleti genel sorumlusu’’ olan ‘’Yaşar’’ kod adlı, aranan terörist listesi kırmızı kategoride yer alan Yusuf Şek olduğu ortaya çıktı.  Bir diğer öldürülen teröristin aranan terörist listesi mavi kategorisinde yer alan ‘’Berwar’’ kod adlı Seyran Çomak olduğu anlaşıldı.

   

  Sözde Kobani sorumlusu PYD yetkilisi etkisiz hale getirildi

  Diğer bir ele geçirilen teröristin sözde Kobani sorumlusu PYD üst yönetimde yer alan ‘’Cimşit Ali Asker’’ kod adlı Sultan Mahmut olduğu anlaşıldı. Mahmut’un Bingöl’e geçmek için bölgede olduğu öğrenildi.

   

  Terör yapılanmasına ağır darbe vuruldu

  Terör örgütünün en aktif sorumlusu olan Şek, Çomak ve Mahmut etkisiz hale getirilirken; terör yapılanmasına ağır darbe vurulmuş oldu.

  Yusuf Şek’in terör örgütüne 1992 yılında katıldığı ve 23 ayrı terör eyleminden dolayı, aranan teröristler listesinin kırmızı kategorisinde yer alıyordu.

   

  1 300x300 - Kırmızı listede yer alan terörist öldürüldü

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehmet akkurt dedi ki:

   bunlar daha iyi günleri hepsinin köküünü kurutacağız

  2. muhammed ali dedi ki:

   beter olsunlar beter. Türkün gücünü görecekler. Eski Türkiye yok artık tüm dünyanın nefesini kesiyoruz. Bu şekilde devam ettiğimiz sürece kimse bizim önümüzü kesemez. Artık yanı başımızda bizsiz karar alınamıyor. Abd başkanının önünde önünü ilikleyen başbakandan, Abd başkanına boyun eğdiren bir başkana sahip olduk. Allah milletimizi ve ordumuzu korusun.

  BİR YORUM YAZ