son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Konut kredisinde faiz indirimi oranı ne kadar olacak?

  Konut kredisinde faiz indirimi oranı ne kadar olacak?

  Konut kredisinde faiz indirimi oranı ne kadar olacak?

  Konut sektöründe hükümet KDV oranlarını  %18’den %8’e, tapu harçlarını %4’ten %3’e düşürerek; sektörün canlanması için destek olmuştu. Ama banka faizlerinin yüksek olması alımları etkilerken; Başbakan Binali Yıldırım tarafından dün bankaların kampanya yapacağı müjdesi verilmişti.

  Edinilen bilgiye göre 5 banka konut kredi faizlerini indirecek.

  5 banka faiz indirimine gidiyor

  Konut sektöründe stokların tüketilmesi için KDV ve tapu harcı indiriminden sonra hükümet konut kredi faizlerini indirme kararı aldı ve hemen düğmeye bastı. Bugün açıklamalar geldi ve 5 banka konut kredi faizini %0,99’ a indirdi.

  Habertürk’ün haberine göre başta Ziraat Bankası olmak üzere Halkbankası ve Vakıfbank kamu bankası ile Ziraat ve Vakıf Katılım olan kamu katılım bankaları olmak üzere 5 banka, en az 3 ay içerisinde süreci başlatacak.

  Faizler 36 puan indirilerek %0,99 indirilecek. Bu durumda 200 bin TL 10 yıl vade ile konut kredisi kullanılması durumunda şuan ödenecek aylık taksitler, 3 bin 375 TL olurken, indirim olduğu zaman 2 bin 855 TL’ye düşecek. Böylelikle vatandaş 62 bin 360 lira az ödeme yapmış olacak.

  Ziraat Bankası, para için görüyor

  Ziraat Bankası, kampanya kapsamında ihtiyaç duyulacak likiditeyi sağlamak için yurtdışı kreditörle iletişime geçtiği bilgisi edinildi. Geçtiğimiz hafta sonu KDV ve tapu harcı 31 Ekim tarihine kadar belli oranlarda indirilmiş olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da imar affı üzerinde çalışarak 15 milyon konutun beklediği haberi vermeye hazırlanıyor.

  1 300x300 - Konut kredisinde faiz indirimi oranı ne kadar olacak?

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ