son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kripto para yatırımında Türkiye ilk 5 arasında yerini aldı

  Kripto para yatırımında Türkiye ilk 5 arasında yerini aldı

  Kripto para yatırımında Türkiye ilk 5 arasında yerini aldı

  TÜRKİYE, Morgan Stanley tarafından yapılan araştırmaya göre, kayıtlı kripto para işlem platformuna en fazla ilk 5 ülke arasına girdi.

  2017 yılında en gözde yatırım araçlarından olan kripto paralar, bu yıl çok sert düşüşler yaşadı. Hisse Senedi piyasalarına karşı tekrar gündeme gelince düşüş yönünü yükselişe çevirdi.

  Dünya tarafından habere göre, kripto para piyasalarında yukarı yönlü yaşanan son iki haftalık hareket, piyasayı hareketlendirerek piyasa büyüklüğünü iki hafta içerisinde 100 milyar dolar artırdı. Cuma günü itibarıyla yatırım miktarı 457 milyar dolar oldu.

  En fazla kayıtlı kripto parası İngiltere’de bulunurken; İngiltere’yi araştırmanın sonuçlarına göre, Hong Kong, ABD, Singapur ve Türkiye sırasıyla izliyor. Kripto borsasının yüksek olduğu diğer ülkeler ise; Kanada, Hindistan, Brezilya ve Japonya olarak sıralanıyor.

  kripto para 2 300x169 - Kripto para yatırımında Türkiye ilk 5 arasında yerini aldı

  İşlem hacmi en yüksek olan ülke ise Malta

  En fazla borsa İngiltere’de olmasına rağmen, Morgan Stanley analisti Sheena Shah tarafından ekibiyle verilen bilgiye göre, en büyük kripto para akışı ise Malta’da gerçekleşiyor. Bunun en büyük sebebi ise, dünyanın en büyük milyonlarca dolarlık işlem hacmine sahip dijital para borsası Binance’in merkezini Malta’ya taşımasını duyurmasıdır.

  En fazla borsaya ev sahipliği İngiltere yapmasına rağmen küresel işlem hacminde payı sadece%1 iken, Malta’yı Belize, Şeyseller ve ABD takip ediyor.

  Kripto para birimleri, Shah ve Blockchain para endüstrisi hızla büyümeye devam ediyor. Bazı ülkelere kurulan start-up sebebiyle istihdamın yaratılması ve Ar-Ge’nin geliştirilmesiyle birlikte finansal işlemlerin ekonomik kazanımlara sebep olabileceği belirtiliyor.

  1 300x300 - Kripto para yatırımında Türkiye ilk 5 arasında yerini aldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ