son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Pasaport ve ehliyette yeni dönem başladı

  Pasaport ve ehliyette yeni dönem başladı

  Pasaport ve ehliyette yeni dönem başladı

   

  Vatandaşlar kimlik, sürücü belgesi ve pasaport değişikliklerine yönelik işlemler için nüfus müdürlüklerine geldi. Randevuyu vatandaşlar internet üzerinden alarak nüfus müdürlüklerine gidecek.

   

  Başvuru nokta sayıları arttırıldı

  Kimlik, sürücü belgesi ve pasaport ile ilgili iş ve işlemler, bugünden itibaren Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenecek. Yerli ve milli yazılımlar kullanılarak hazırlanacak olan bütün belgeler için başvuru nokta sayısı da arttırıldı. Pasaport başvuru nokta sayısı 509’dan 761’e çıkarılırken; sürücü belgeleri için 596 olan başvuru noktaları 680’e çıkarıldı.

  Erken saatlere randevu alan vatandaşlar Nüfus Müdürlükleri’ne gelerek, sıraya girdiler. Vatandaşlar Nüfus Müdürlüğü’nde parmak izi verecek ve bu parmak izi tüm işlemler için geçerli olacak. Aynı zamanda belgeler için verilen fotoğrafta tüm işlemlerde kullanılabilecek.

   

  ALO 199’dan randevu alınabilecek

  Kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport değiştirecek olan vatandaş Vatandaş Etkileşim Merkezi ALO 199 arayarak ya da “randevu.nvi.gov.tr” internet adresi üzerinden kolay bir şekilde randevu alabilecek.

   

  Belgeler alınırken ödenecek ücretler belli oldu

  Yenilecek olan belgeler için de belli bir ücret ödenecek. Çıkarılacak olan yeni kimlik belgesi için 18,50 TL ve sürücü belgesi için 134 TL ödenecekken pasaport için ödenecek olan tutar 134 TL olarak belirlendi.

  1 300x300 - Pasaport ve ehliyette yeni dönem başladı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ